Zawsze najświeższe informacje

To dzis dajemy jeść

Wszystko co ważne

Nowe przedszkole

Postępy z prac budowy nowego przedszkola

19 kwietnia grupa „Stokrotki” zaprezentowała przedstawienie pt. „Zaczarowany las”. W bajkowej krainie król, królowa, krasnoludki i zwierzęta leśne, poszukują męża dla księżniczki Koniczynki. Kandydatów było wielu… Jednak o piękno ich lasu zadbać potrafił tylko krasnal Jagódka. Wszystko skończyło się bardzo szczęśliwie. Koniczynka poślubiła Jagódkę.

Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie przepięknych strojów.
                                                                                                 Grupa "Stokrotki"

13.04.2018 w „Izerce” dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zainteresować książką, przypomnieć o konkursie plastyczno-literackim „Przyjaźń z Wandą Chotomską” oraz o święcie „Książki z Różą”.

Na jednych z ostatnich zajęć przedszkolaki z grupy „Muchomorki” całkowicie oddały się twórczości plastycznej. Sala zamieniła się w pracownię artystyczną, a technika jaka została wykorzystana to malowanie farbami na folii spożywczej. Była to znakomita okazja do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki, a przede wszystkim ćwiczeń manualnych. Przedszkolaki przy dźwiękach muzyki tworzyły wiosenną łąkę. Muchomorki włożyły dużo serca w wykonanie pracy, a całości towarzyszyło dużo radości i śmiechu.

Słoneczna pogoda sprzyja wyprawom, dlatego „Słoneczka” zaplanowały wycieczkę na łąkę. Podczas zajęć w sali rozmawiały o tym z czym kojarzy się każdemu z nich łąka, jakie zwierzęta można spotkać, jakie odgłosy możemy usłyszeć, oraz zapoznały się z dobrymi radami, jakich należy przestrzegać spacerując po łące. Następnie zaopatrzeni
w lupy, rześkim krokiem udały się na łąkę, gdzie przez szkło powiększające dostrzegli małe mrówki, kowala bezskrzydłego i inne małe owady. Poza tym dzieci obserwowały korę drzew, ścięty konar drzewa, a także napotkane kwiatki, które następnie w sali rozpoznawały i nazywały przy pomocy wypożyczonych atlasów.
Dzieci z grupy „Słoneczka” korzystają aktywnie z każdej słonecznej chwili, dlatego też ćwiczą i spożywają podwieczorki na świeżym powietrzu, bo wszystkie formy aktywności ruchowej na podwórku wpływają bardzo korzystnie na ich rozwój.

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie–Zdroju informuje Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola o konieczności złożenia „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019”. Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie Przedszkola do 22 lutego 2018r.

Deklaracje w formie elektronicznej można pobrać tu:

lub w sekretariacie przedszkola.

W przypadku niezłożenia deklaracji  w w/w terminie dziecko zostanie wykreślone z listy wychowanków przedszkola na rok szkolny 2018/2019.

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju ogłasza nabór dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2018/2019.

Termin przyjmowania wniosków od 1 marca 2018r. do 16 marca 2018r. w sekretariacie Przedszkola.

Wnioski, załączniki i harmonogram rekrutacji można pobrać w sekretariacie przedszkola oraz z poniższych linków:

Piłsudskiego 17
59-850 Świeradów-Zdrój