Zawsze najświeższe informacje

Dziennik.Net

Nasz dziennik elektroniczny

Nowe przedszkole

Postępy z prac budowy nowego przedszkola

12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci wraz z nauczycielkami z grupy „Orzechowej” przygotowały niespodziankę dla wszystkich pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości. Panie tego dnia wcieliły się w rolę przedszkolaków i wspólnie z dziećmi zaprezentowały program artystyczny „na wesoło”. Uroczystość nie obyła się bez recytacji, a także wspólnie śpiewanych piosenek, lecz wszystko zostało zachowane w żartobliwym tonie. Wspólny wysiłek dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem, a każdy z pracowników oświaty otrzymał symboliczną różę.

W czwartek 11.10.2018 r. grupę „Orzechową” odwiedziła mama Zuzi - pani Katarzyna Harbul-Bała. Tego dnia pani Kasia nie przyszła sama lecz w towarzystwie książki, pochodzącej z rodzinnej, a zarazem domowej biblioteczki. Książka Artura Andrusa o tytule „Bzudrki czyli, bajki dla dzieci i innych” zawiera w sobie osiem ilustrowanych bajek o charakterze satyrycznym, przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.  Tak o to w drodze  demokratycznych wyborów Pani Kasia przeczytała dzieciom na dywanie trzy opowieści: „O niedźwiedziu, który uciekł z lasu, bo nie lubił hałasu”, „Szkoła Dziadka Niejadka” i „Kręcinos i Wiercipięta”. Przedszkolaki w ramach podziękowania wręczyły mamie Zuzi własnoręcznie zrobioną przez nich laurkę z napisem „Mistrz Czytania Dzieciom” , za co pani Kasia bardzo podziękowała obdarowując wszystkie dzieci swoim pięknym uśmiechem.
Apelujemy do innych rodziców: Drogi Rodzicu! Chcesz otrzymać tytuł „Mistrza Czytania Dzieciom”? Nie ma nic prostszego - odwiedź nas ze swoją ulubioną książką dla dzieci.

W środę 10.10.2018 r. grupa Dębowa odwiedziła Pracownię Polisensoryczną Izeris. Dzieci oprócz super zabawy uczestniczyły w zajęciach z terapii dźwiękiem, relaksowały się, poznawały urządzenia m.in. muzyczne łóżko wodne, fotel dźwiękowy, kolorowe włókna światłowodowe, salę Snoezelen.
Dziękujemy pani Agnieszce i pani Kasi za zaproszenie.
Było super :)

W słoneczny, jesienny dzień „Jarzębinki” wybrały się do gospodarstwa Jasia, na zaproszenie jego mamy Agnieszki Żyłkiewicz. Dzieci karmiły i poiły króliki, a także obserwowały jak chrupią marchewki, sałatę, chlebek i jabłka. Mogły potrzymać je na swoich kolanach i głaskać. W drodze powrotnej zbieraliśmy żołędzie do naszego kącika przyrodniczego.

Piłsudskiego 17
59-850 Świeradów-Zdrój