Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.
Tomasz Przybylski

19 kwietnia grupa „Stokrotki” zaprezentowała przedstawienie pt. „Zaczarowany las”. W bajkowej krainie król, królowa, krasnoludki i zwierzęta leśne, poszukują męża dla księżniczki Koniczynki. Kandydatów było wielu… Jednak o piękno ich lasu zadbać potrafił tylko krasnal Jagódka. Wszystko skończyło się bardzo szczęśliwie. Koniczynka poślubiła Jagódkę.

Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie przepięknych strojów.
                                                                                                 Grupa "Stokrotki"

Tomasz Przybylski

13.04.2018 w „Izerce” dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zainteresować książką, przypomnieć o konkursie plastyczno-literackim „Przyjaźń z Wandą Chotomską” oraz o święcie „Książki z Różą”.

Tomasz Przybylski

Na jednych z ostatnich zajęć przedszkolaki z grupy „Muchomorki” całkowicie oddały się twórczości plastycznej. Sala zamieniła się w pracownię artystyczną, a technika jaka została wykorzystana to malowanie farbami na folii spożywczej. Była to znakomita okazja do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki, a przede wszystkim ćwiczeń manualnych. Przedszkolaki przy dźwiękach muzyki tworzyły wiosenną łąkę. Muchomorki włożyły dużo serca w wykonanie pracy, a całości towarzyszyło dużo radości i śmiechu.

Tomasz Przybylski

Słoneczna pogoda sprzyja wyprawom, dlatego „Słoneczka” zaplanowały wycieczkę na łąkę. Podczas zajęć w sali rozmawiały o tym z czym kojarzy się każdemu z nich łąka, jakie zwierzęta można spotkać, jakie odgłosy możemy usłyszeć, oraz zapoznały się z dobrymi radami, jakich należy przestrzegać spacerując po łące. Następnie zaopatrzeni
w lupy, rześkim krokiem udały się na łąkę, gdzie przez szkło powiększające dostrzegli małe mrówki, kowala bezskrzydłego i inne małe owady. Poza tym dzieci obserwowały korę drzew, ścięty konar drzewa, a także napotkane kwiatki, które następnie w sali rozpoznawały i nazywały przy pomocy wypożyczonych atlasów.
Dzieci z grupy „Słoneczka” korzystają aktywnie z każdej słonecznej chwili, dlatego też ćwiczą i spożywają podwieczorki na świeżym powietrzu, bo wszystkie formy aktywności ruchowej na podwórku wpływają bardzo korzystnie na ich rozwój.

Tomasz Przybylski

W piątek 6 kwietnia najmłodsze grupy: "Biedronki" i "Muchomorki" odwiedziły pracowników Ośrodków Zdrowia przy ul. Korczaka i ul. Piłsudskiego. W dniu święta pracowników Służby Zdrowia dzieci wraz z wychowawczyniami złożyły serdeczne życzenia pomyślności i wytrwałości w ich odpowiedzialnej pracy. Wręczenie pamiątkowych laurek wywołało szczery uśmiech na twarzach pracowników Służby Zdrowia.

Tomasz Przybylski

W miniony czwartek grupa Muchomorki odwiedziła Nadleśnictwo Świeradów. Pani leśnik Kasia Męcina serdecznie zaprosiła nas do Chaty Drwala, w której z wykorzystaniem tablicy interaktywnej opowiedziała o wiosennych kwiatach występujących na naszych terenach w lasach. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudziła interaktywna gra planszowa, w której przedszkolaki zdobywały żołędziowe punkty. Na zakończenie spotkania dzieci kolorowały wiosenne. Wycieczka do Nadleśnictwa była ciekawą wyprawą, która wzbogaciła wiedzę przedszkolaków na temat lasu i wiosennych kwiatów oraz uwrażliwiła dzieci na otaczające nas piękno przyrody.

Tomasz Przybylski

26 marca w Przedszkolu Miejskim rozpoczął się Festiwal Teatru, który od tego roku zagościł w kalendarzu imprez przedszkolnych. Przygotowania do występów trwały ponad miesiąc, co zaowocowało opanowanym niemalże do perfekcji scenariuszem oraz scenografią wprowadzającą widzów w odpowiedni nastrój. W całe przedsięwzięcie zaangażowane były wszystkie dzieci, ale także rodzice, którzy zadbali o przepiękne stroje dla małych aktorów.

Tomasz Przybylski

Na kilka dni przed Wielkanocą zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Kiermasz Wielkanocny. Dzieci z każdej grupy wraz z nauczycielkami własnoręcznie wykonały różnego rodzaju ozdoby świąteczne: stroiki, pisanki, wianuszki, witrażyki oraz kompozycje kwiatowe. Wszystkie te barwne cudeńka, wyjątkowe i niepowtarzalne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.  Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na warsztaty artystyczne dla naszych przedszkolaków.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w kiermaszu.

Tomasz Przybylski

26 marca rozpoczynamy wystawę i sprzedaż przepięknych ozdób świątecznych. Wszystkie te niezwykle barwne cudeńka są ręcznie wykonane przez dzieci przez pracowników przedszkola. Z pewnością będą niepowtarzalną ozdobą każdego domu. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na warsztaty artystyczne dla naszych przedszkolaków.
Serdecznie zapraszamy :)

Tomasz Przybylski

W dniach 26 marca – 6 kwietnia odbędzie się w naszym przedszkolu Festiwal Teatru. Każda z grup przygotowuje przedstawienie teatralne, na które zaprasza rodziców. Terminy przedstawień będą podawane przez wychowawczynie poszczególnych grup.

Tomasz Przybylski

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się 21 marca, ale dzieci z naszego przedszkola już od kilku dni bardzo pracowicie przygotowywały się do tego dnia. Przedszkolaki wykonały dla siebie bibułowe kwiatki i opaski z motywem kwiatowym, ale to nie wszystko. Nauczyły się również piosenki o tematyce wiosennej jak i zadbały o to by w Dniu Wiosny każdy z nich symbolicznie ubrany był w kolor zielony. Nowością dla niektórych z dzieci było zapoznanie się z postacią Marzanny - kukły, która w dawnych czasach zwiastowała odejście zimy. Postanowiliśmy więc po części powrócić do zwyczaju świętowania w ten sposób nadejścia wiosny i na tę okazję dzieci z grupy „Skrzatów” i „Słoneczek” zrobiły dwie nienagannej urody Marzanny.

Tomasz Przybylski

Ostatniego dnia astronomicznej zimy „Słoneczka” postanowiły pożegnać zimę, która tuż przed wiosną bardzo nas zaskoczyła. Oczywiście dla naszych przedszkolaków to żadne zmartwienie, gdyż ocieplacze czy czapki nie zostały jeszcze schowane do szafy. Zwarte i gotowe wyruszyły na przedszkolne podwórko, aby pobawić się śniegiem w pięknych promieniach słońca.

Tomasz Przybylski

W poniedziałek 19 marca 2018r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Jeleniej Góry w dość nietypowe miejsce, kojarzące się raczej z projekcją filmu, a niżeli sztuką wystawianą na żywo bo,  do kina „LOT”, gdzie siedząc w pierwszych rzędach mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Dzieci podczas spektaklu miały okazję śledzić losy tytułowego bohatera- sympatycznego koziołka, który wyruszył w świat by odnaleźć miasteczko Pacanów, gdzie rzekomo podkuwa się kozy. Na swojej drodze spotyka on wiele  barwnych i interesujących  postaci m. in. króla i królewnę Zosię, żołnierzy oraz Pana Twardowskiego, a także trafia w najróżniejsze miejsca - do Afryki, Ameryki, a nawet na sam Księżyc.
Czy koziołek odnalazł miejscowość, gdzie faktycznie podkuwa się kozy? I jaki był finał jego przygód? O tym wszystkim możecie dowiedzieć się właśnie od przedszkolaków, którzy na pewno będą znali odpowiedź na te pytania.

Tomasz Przybylski

Od dwóch tygodni „Słoneczka” przygotowują się do zbliżających się wydarzeń marcowych. Już 21 marca będziemy witać astronomiczną wiosnę, a 28 marca przybliżymy społeczności przedszkolnej zwyczaje i tradycje wielkanocne. W związku z tym ozdabiamy jajka styropianowe kolorowymi cekinami, kolorujemy i wycinamy różne wiosenne kwiaty, a także formowaliśmy z masy solnej: babki, zajączki i motylki. Wykonaliśmy także opaski na Pierwszy Dzień Wiosny oraz liczne witraże. Oczywiście nie mogło zabraknąć rzeżuchy, która pachnie od piątku w całym przedszkolu.
Większość wykonanych ozdób przez zdolne przedszkolaki będzie można zakupić podczas przedszkolnego Kiermaszu Wielkanocnego.
Serdecznie zapraszamy.