15 lat Misiowego Świętowania

22 listopada 2018 Grupa Jarzębinowa wybrała się do IZERKI świętować z Misiem. Było odświętnie i ciekawie. W pierwszej części już tradycyjnie odbyło się tzw „głośne czytanie”, pogadanka o misiach. Krótki fragment A. A. Milne z książki „Kubuś Puchatek” przybliżył postać misia, który uwielbiał miodek. Przeczytana została także książka Davida Mckee „Elmer i zagubiony miś”, z której dzieci dowiedziały się, że „Każdy miś jest wyjątkowy zwłaszcza dla swojego właściciela”. W drugiej części zajęć na dzieci czekała niespodzianka – pan Eugeniusz Grabas, sekretarz miasta Świeradów -Zdrój, którego hobby to pszczelarstwo. Zjawił się z całym ulem, wszystkimi przyrządami potrzebnymi do tego, aby wydobyć miód z ula, przyniósł także wszystkie produkty które wytwarzają pszczoły: miód, kit pszczeli i wosk. Każde dziecko mogło je potrzymać w ręce i powąchać.

Pan Grabas opowiedział dzieciom o całym życiu tych pożytecznych owadów i organizacji życia w ulu i o tym jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie. Najfajniejszą zabawą była możliwość rozebrania ula i zajrzenia do jego środka, użycie dymiarki, a także przymierzenia stroju pszczelarza. Na koniec wizyty każde dziecko zostało poczęstowane wafelkiem z miodem lipowym. „Jarzębinki” były bardzo zadowolone i z uśmiechem odpowiedziały, że zajęcia były „niezłe”, a miodek jest słodki.