Co robić kiedy dziecko nie chce jeść?

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców dzieci przedszkolnych na prelekcję psychodietetyczną: „Żywienie w naszym przedszkolu”.
Spotkanie odbędzie się 30 maja o godzinie 15:30 w sali teatralnej.
Na czas spotkania zapewniamy opiekę dla maluchów.
Porozmawiamy m.in. o tym:
– jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci i jaka jest w tym rola rodziców,
– jak postępować kiedy dostrzeżemy awersję żywieniową u dziecka,
– jak przygotowujemy posiłki w naszym przedszkolu i na jakie aspekty kładziemy szczególny nacisk,
– jakie mogą być powody tego, że dzieci nie chcą jeść i nie chcą próbować nowych produktów.

Warto wiedzieć, iż zdrowie dziecka, jego prawidłowy wzrost i rozwój, pozytywne relacje z rówieśnikami i dobre samopoczucie w ogromnej mierze zależą od prawidłowego i zbilansowanego żywienia. Temat odżywiania się jest wszechobecny, jednak niewiele praktycznych wskazówek znajdziemy w sytuacji kiedy dziecko nie chce jeść. Mając na uwadze dobro naszych przedszkolaków i chęć pomocy rodzicom w żywieniu „niejadków” postanowiliśmy zorganizować w naszym przedszkolu spotkanie o ww. tematyce.
Serdecznie zapraszamy.

Monika Tartak
Intendent MZS Świeradów Zdrój
mgr inż. biotechnolog żywności, psychodietetyk