Szukaj
Close this search box.
aktualności

Co robią „Słoneczka” w słoneczną pogodę?

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Słoneczna pogoda sprzyja wyprawom, dlatego „Słoneczka” zaplanowały wycieczkę na łąkę. Podczas zajęć w sali rozmawiały o tym z czym kojarzy się każdemu z nich łąka, jakie zwierzęta można spotkać, jakie odgłosy możemy usłyszeć, oraz zapoznały się z dobrymi radami, jakich należy przestrzegać spacerując po łące. Następnie zaopatrzeni

w lupy, rześkim krokiem udały się na łąkę, gdzie przez szkło powiększające dostrzegli małe mrówki, kowala bezskrzydłego i inne małe owady. Poza tym dzieci obserwowały korę drzew, ścięty konar drzewa, a także napotkane kwiatki, które następnie w sali rozpoznawały i nazywały przy pomocy wypożyczonych atlasów.
Dzieci z grupy „Słoneczka” korzystają aktywnie z każdej słonecznej chwili, dlatego też ćwiczą i spożywają podwieczorki na świeżym powietrzu, bo wszystkie formy aktywności ruchowej na podwórku wpływają bardzo korzystnie na ich rozwój.

Skip to content