Szukaj
Close this search box.
aktualności

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Nasze przedszkole od lat współpracuje z Biblioteką Miejską “Izerka”, dlatego 8 maja nie mogło nas zabraknąć w zaprzyjaźnionej bibliotece. Grupa Jarzębinowa i Dębowa wraz z paniami przygotowały upominki i wspólnie udały się z życzeniami do zaprzyjaźnionej placówki. Panie były bardzo zadowolone, że w tak szczególnym dniu społeczność przedszkolna pamiętała o nich.
Dzień później Grupa Jarzębinowa uczestniczyła w zajęciach literacko – plastycznych, które są kontynuacją cyklu o wróbelku Elemelku. Dzieci wysłuchały opowiadania o wróbelku Elemelku, a następnie oglądały prace, które już nadeszły na konkurs ekologiczny. Na ich przykładzie omówiono jak powinien wyglądać plakat.

Zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie portretu boćka Kajtka. Każde dziecko otrzymało ołówek i kartkę i patrząc jak bibliotekarz rysuje bociana (bardzo prostą kreską i podstawowymi figurami geometrycznymi) starało się narysować tak samo. Po przewróceniu kartki na drugą stronę dzieci musiały już samodzielnie wykonać portret boćka. Powstało wiele ciekawych portretów bocianów na gniazdach, na łące, na dachach domów. Przedszkolaki miały także czas na samodzielne przeglądanie książek i zabawę w „Kąciku Malucha”. Wizytę zakończyła tradycyjnie zdrowa przekąska – jabłko.

Skip to content