Szukaj
Close this search box.
aktualności

Festiwal Piosenki Patriotycznej

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

7 listopada odbył się w przedszkolu I FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ, który rozpoczął się od prezentacji utworu „Co to jest niepodległość” w wykonaniu Szymona Adama i Grupy Jarzębinowej. Następnie każda grupa zaprezentowała piosenki patriotyczne. Grupy najmłodsze: Kasztanowa, Świerkowa i Dębowa wykonały polskie piosenki „Wojenko, wojenko” „Symbole narodowe” oraz „Płynie Wisła”.

Grupa Jarzębinowa zaprezentowała „Piosenkę małego patrioty”. Natomiast najstarsze grupy: Orzechowa i Sosnowa zaśpiewały „Serce w plecaku” i „Jestem Polką i Polakiem”. Każdy utwór mówił o przywiązaniu do Polski, o pięknych regionach naszego kraju, a także przypominał o ważnych symbolach narodowych. Dziś każdy mały patriota wie, że są nimi: GODŁO, FLAGA I HYMN NARODOWY oraz, że NIEPODLEGŁOŚĆ TO POLSKI DOM, POLSKA SZKOŁA.

Skip to content