Szukaj
Close this search box.
aktualności

Festiwal Teatru w naszym przedszkolu

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

26 marca w Przedszkolu Miejskim rozpoczął się Festiwal Teatru, który od tego roku zagościł w kalendarzu imprez przedszkolnych. Przygotowania do występów trwały ponad miesiąc, co zaowocowało opanowanym niemalże do perfekcji scenariuszem oraz scenografią wprowadzającą widzów w odpowiedni nastrój. W całe przedsięwzięcie zaangażowane były wszystkie dzieci, ale także rodzice, którzy zadbali o przepiękne stroje dla małych aktorów.

Jako pierwsza, swoje umiejętności zaprezentowała grupa „Skrzaty” z przedstawieniem „Powitanie wiosny”. Na scenie można było zobaczyć przeróżne postacie, w które wcieliły się oczywiście dzieci. Były to m. in. zwierzątka leśne takie jak: sarenka o imieniu Szybkonóżka, jelonek Ostroróżek, borsuk, lisek, wiewiórka, sroczka czy dzięcioł. Widownia mogła zapoznać się również z przesympatycznym duszkiem Animuszkiem, który starał się rozwiązywać spory między mieszkańcami lasu. Nie mogło zabraknąć także samej Pani Wiosny, będącej „wisienką na torcie” całego przedstawienia. Natomiast tuż przed świętami „Słoneczka” zapoznały społeczność przedszkolną z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Dzieci przedstawiły za pomocą wierszy i piosenek, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym, a także przypomniały o tradycji wędrowania kogucika od domu do domu.

Najzabawniejszym zwyczajem był dla dzieci Śmigus-Dyngus, który dostarczył wszystkim wiele radości. Podczas występu, dzieci mogły wykazać się niewątpliwie zdolnościami scenicznymi do których należą: umiejętność zachowania się na scenie, obycie z mikrofonem, śpiew, panowanie nad tremą, a nawet niekiedy przełamywanie nieśmiałości. Obydwa przedstawienia oprócz przedszkolaków, obejrzeli również zaproszeni na tę okazję rodzice. Całość przebiegała w radosnej i sympatycznej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.

Skip to content