Szukaj
Close this search box.
aktualności

Festiwal Teatru w przedszkolu

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy „Biedronki” zakończyło tegoroczny Festiwal Teatrów, odbywający się w naszym przedszkolu po raz pierwszy. Zabawy w teatr są wszechobecne w naszej placówce, jednakże podczas realizacji tego projektu teatr w szczególny sposób zagościł w codziennej pracy z dziećmi. Przygotowania do przedstawień dostarczyły wiele radości nie tylko widzom, ale przede wszystkim samym aktorom. Była to dla przedszkolaków wspaniała zabawa, która przyczyniała się do integracji grup. Dzięki współdziałaniu i wspólnemu tworzeniu dzieci uczyły się pracy w grupie, dowiadywały się, że często osiągnięcie sukcesu uzależnione jest od wszystkich uczestników przedsięwzięcia.

Spektakle teatralne, prezentowane podczas festiwalu:

  • Grupa Biedronki zaprezentowała przedstawienie pt. „Kogut i kukuryku”,
  • Grupa Muchomorki zaprezentowała przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”,
  • Grupa Stokrotki zaprezentowały przedstawienie pt. „Zaczarowany las,
  • Grupa Skrzaty zaprezentowała przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”,
  • Grupa Leśne Ludki zaprezentowała przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”,
  • Grupa Słoneczka zaprezentowała przedstawienie pt. Wielkanocne zwyczaje”.

Występy dzieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności, a prezentowane przedstawienia odniosły wielki sukces, czego odzwierciedleniem były gromkie brawa i owacje na stojąco. Wszystkie grupy zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Skip to content