Szukaj
Close this search box.
aktualności

Grupa Sosnowa i mirabelkowa historia

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

19.10.2018 r. w piątkowy poranek grupa Sosnowa odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną „Izerka”, by wziąć udział w mirabelkowych warsztatach. Nasz pobyt rozpoczął się od wysłuchania z audiobooka fragmentu książki C. Harasimowicza „Mirabelka”. Dzieci ze skupieniem słuchały nagrania, a następnie odbyła się krótka pogadanka na temat niepodległości , historii oraz tego, czym dla nich jest wolność.

W drugiej części zajęć, siedząc pod mirabelkowym drzewem, miały okazję opowiedzieć własne historie (takie, które są prawdziwe oraz zdarzyły się dawno). Kolejnym zadaniem dzieci było zaznaczenie swojej obecności w bibliotece. Trzy zespoły miały za zadanie wykonać mirabelkowe drzewa, ozdobione swoimi odrysowanymi rączkami. Każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w warsztatach „Mirabelka – kiełkująca historia”.

Skip to content