Zawsze najświeższe informacje

Dziennik.Net

Nasz dziennik elektroniczny

Nowe przedszkole

Postępy z prac budowy nowego przedszkola

UWAGA  RODZICE

Przypominamy o konieczności podpisania umowy na rok szkolny 2019/2020.

Umowy o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020 prosimy podpisywać  w sekretariacie przedszkola
w dniach od 26 sierpnia do 30 sierpnia 2019r. w godz. 9:00 - 15:00.

Brak zawarcia umowy w podanym powyżej terminie będzie skutkować naliczeniem opłaty w pełnym wymiarze.
Dzieci uwielbiają przedszkolne zabawy z rówieśnikami. W czasie wakacji mogą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, beztrosko integrując się z kolegami z innych grup.

Przedszkolaki podczas wakacji wzięły udział w niezwykłych zajęciach plastycznych, połączonymi jednocześnie z pobytem na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody 11.07.2019r. dzieci miały możliwość zdobyć nowe doświadczenie, podczas wspólnego malowania farbami na folii stretch umieszczonej między drzewami ogrodu przedszkolnego. Malowanie na folii okazało się świetną zabawą pobudzającą wszystkie zmysły w trakcie której, dzieci eksperymentowały z kolorami i wykazywały się niezwykłą inwencją twórczą. Zajęcia w plenerze dostarczyły wielu pozytywnych emocji, a także sprawiły, że teren przedszkola zamienił się tego dnia w jedno wielkie dzieło sztuki.

Dnia 08.07.19r. dzięki uprzejmości i gościnności dyrekcji hotelu Buczyński Medical&Spa, dzieci z najstarszych grup przedszkolnych już po raz kolejny (w ubiegłym roku przedszkolaki również skorzystały z zaproszenia) miały przyjemność uczestniczyć w przygotowanych przez pracowników hotelu animacjach. Dzieci z radością uczestniczyły w rozmaitych zabawach m.in. z kostką do gry i chustą animacyjną, a także w zawodach sportowych. Dużą atrakcją do której ustawiła się długa kolejka, okazały się barwne tatuaże wykonywane przez panią animator. Po wspólnej zabawie nie zabrakło również słodkiego poczęstunku- przepysznych sernikowych babeczek, a także pamiątkowych gadżetów.
Z całego serca serdecznie dziękujemy dyrekcji Hotelu Buczyński Medical&Spa oraz jego pracownikom za umilenie dzieciom wakacyjnego czasu.

M. Mielniczyn

Dnia 19.06.2019 r. dzieci z grupy „Orzechowej” i „Sosnowej” aby uczcić przedszkolny koniec roku, wyruszyły na wycieczkę autokarową do malowniczo położonej wsi Nowe Łąki w gminie Pielgrzymka. Na miejscu, na przedszkolaki czekał już cel wycieczki- piękne miejsce z lasem i mini zoo, a mianowicie Ranczo Grapa. Dzieci podczas wizyty mogły zwiedzić ośrodek i zobaczyć na własne oczy żyjące na ranczu zwierzątka, a także z bliska przyjrzeć się miejscowej naturze. Każdy również osobiście mógł nakarmić przechadzające się wzdłuż ogrodzenia lamy, osiołki, baranki, kozy i kucyki. Obcowanie ze zwierzątkami okazało się niejedyną atrakcją tego miejsca. Dzieci miały także możliwość skorzystać z „małpiego gaju”, a po całym trudzie zabawy zjeść pieczone kiełbaski na świeżym powietrzu.

„W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas
i powolutku, cicho, już opuszczamy Was.”

Dnia 18 czerwca w Stacji Kultury odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola dzieci  z grupy Sosnowej i Orzechowej. Wiele miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Program artystyczny rozpoczęła grupa Sosnowa, która zatańczyła „Trojaka”. Śpiew wesołych piosenek i recytowane wiersze na temat kończącego się pobytu w przedszkolu, wspólnych zabaw oraz zbliżających się wakacji były prezentacją zdobytych umiejętności. Momentem kończącym część artystyczną, był taniec nowoczesny grupy Orzechowej do piosenki „Waka, waka”. Przybyli goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a na ich twarzach pojawiały się łzy wzruszenia. Po części artystycznej nadszedł czas na dyplomy i podziękowania. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.
Pożegnania zawsze są trudne, lecz są znakiem, że zaczyna się coś nowego. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

Drodzy Rodzice i Mieszkańcy Świeradowa-Zdroju !

Informujemy, że nasze przedszkole otrzymało nominację do tytułu „PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019” w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”, a nauczycielki z naszego przedszkola - panie: Katarzyna Wolska i Anna Adamiak, mają szansę na tytuł „Nauczycielka Przedszkola Roku 2019”.
Przedszkola, które w każdym mieście, powiecie i województwie zdobędą najwięcej głosów otrzymają: urządzenia wyposażenia placu zabaw, voucher na promocję przedszkola na łamach Gazety Wrocławskiej, tablicę „Przedszkole na medal” i pamiątkowy dyplom.
W związku z powyższym serdecznie prosimy o pomoc w zbieraniu głosów.

Przedszkole Miejskie można wesprzeć poprzez zagłosowanie na naszą placówkę wysyłając krótki SMS pod nr 72355 o treści: WPR.94
Nauczycielki można wesprzeć poprzez wysłanie krótkiego SMS-a:
Anna Adamiak pod nr 72355 o treści: WNP.428
Katarzyna Wolska pod nr 72355 o treści: WNP.159

Koszt jednego SMS: 2,46 zł z VAT.

Głosy można oddawać do piątku 31 maja 2019 r. do godz. 21.00.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Piłsudskiego 17
59-850 Świeradów-Zdrój