Zawsze najświeższe informacje

Dziennik.Net

Nasz dziennik elektroniczny

Nowe przedszkole

Postępy z prac budowy nowego przedszkola

W dniach 13.12.2018r. - 21.12.2018r. w Przedszkolu Miejskim organizujemy już III zbiórkę słodyczy i owoców.

W tym roku dla DZIECI Z DOMU DZIECKA W SZKLARSKIEJ PORĘBIE.

Prosimy rodziców o wsparcie naszej akcji charytatywnej. Miejscem zbiórki ofiarowanych darów będzie sekretariat przedszkola.

W imieniu podopiecznych placówki serdecznie dziękujemy za okazane serce.

11 grudnia odbyły się zajęcia dla grupy Jarzębinowej w bibliotece „Izerka”. Pogoda była bajeczna. Od rana sypał śnieg i dzieci ozdobione płatkami śniegu, zawędrowały do zaprzyjaźnionej „Izerki”, gdzie wysłuchały „Opowieści o choince” z książki Anny Sójki „Bajki z Krainy Mikołajów”, w której Mikołaj z rodziną wykonał kolorowy łańcuch dla choinki. W drugiej części zajęć odbyły się rozmowy z dziećmi o tradycjach ubierania choinki w ich domach. Cóż się okazało?! Niektórzy robią to w samą Wigilię, a inni wcześniej. Choinki są przeważnie sztuczne, ubierane kolorowo, a dzieci lubią jak są na nich cukierki i pierniczki. Kolejnym zadaniem było ozdobienie wykonanej choinki z bibuły. Każde dziecko dostało wyciętą z kolorowego papieru bombkę, którą ozdobiły przeróżnymi, błyszczącymi cekinami. Gotowe bombki zostały przyczepione do choinki i pięknie ją przystroiły. Po zajęciach plastycznych „Jarzębinki” mogły zapoznać się z wystawą książek o tematyce świątecznej, a ponieważ zbliżają się święta i wszędzie pachnie już piernikami, przedszkolaki zostały poczęstowane tymi pysznymi świątecznymi przysmakami, a część z nich otrzymały, aby ozdobiły przedszkolną choinkę. Korzystając z wizyty w bibliotece, Grupa Jarzębinowa zaniosła wykonane przez chętne dzieci aniołki, które wezmą udział w konkursie, a także przekazała na ręce pani dyrektor, kartkę z życzeniami świątecznymi dla wszystkich pracowników, od całej społeczności przedszkolnej. Życząc Wesołych Świąt pożegnaliśmy się do spotkania w 2019 roku.

W poniedziałek 10 grudnia dzieci z grupy „Orzechowej” wybrały się do Zakładu Cukierniczego pana Józefa Drużgi, gdzie dzięki jego uprzejmości mogły uczestniczyć w świątecznych warsztatach piernikowych zorganizowanych przez panią Monikę Drużgę. Podczas wizyty dzieci zwiedziły zakład i obejrzały urządzenia do wyrobów cukierniczych. Tego  dnia również czekała na wszystkich miła a zarazem słodka niespodzianka. Przedszkolaki pod okiem pani Moniki wykonały świąteczne ciasteczka w kształcie choineczek, serduszek, gwiazdek, dzwoneczków i Mikołajów, a także uczyły się sztuki dekorowania słodkich wypieków. Na koniec, gdy wszystkie ciasteczka były już gotowe, miłośnicy piernikowego szaleństwa mogli skosztować własnoręcznie wykonanych przez siebie specjałów.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci od kilku dni szykowały się na jego przyjście. Pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów oraz przygotowywały dekoracje. W czwartek tuż po przyjściu do przedszkola, dzieci odnalazły w swoich salach list od św. Mikołaja ze wskazówkami, gdzie i jak go znaleźć. Dodatkowo każda grupa otrzymała do ułożenia puzzle. Po wykonaniu zadania, cała społeczność przedszkolna, śladami pozostawionymi przez Mikołaja w przedszkolu i na zewnątrz, wyszła na podwórko, gdzie wypatrywała najważniejszej osoby tego dnia. Nagle dzieci usłyszały dźwięki dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Tym razem przyjechał do nas bryczką. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Piłsudskiego 17
59-850 Świeradów-Zdrój