Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.

Jadłospis

Nasz intendent podaje zdrowy jadłospis na cały nadchodzący tydzień. Smacznego !!!

Dziennik elektroniczy

Nasz dziennik elektroniczny. Zapraszamy do korzystania.

Nowa nazwa przedszkola

Konkurs na nową nazwę dla naszego Przedszkola

Przeciwdziałania pandemii

Tu jest wszystko co musisz o tym jak walczymy z pandemią.

WITAJ NA STRONACH NASZEGO PRZEDSZKOLA

JUŻ DZIAŁAMY W NOWEJ SIEDZIBIE

Dzieci z grupy Kasztanowej miały przyjemność gościć dzisiaj na zajęciach swoich rodziców i najbliższych. Celem zajęć było podsumowanie wiadomości na temat jesiennych warzyw i owoców oraz zdrowego trybu życia. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna praca w sali oraz własne dzieci w akcji :)  Wspólnym zadaniem rodziców i dzieci było stworzenie z przyniesionych wcześniej warzyw i owoców zwierzątka. Zarówno dzieci jak i rodzice bardzo dobrze się bawili podczas wspólnej pracy. A dzieła są przykładem ogromnej kreatywności!

Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność i wspólną zabawę!

22 września w grupie Orzechowej gościliśmy rodziców na zajęciach otwartych o tematyce jesiennej. Rodzice w tym dniu mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia jak wygląda codzienność przedszkolna, a także możliwość uczestniczenia wraz z dziećmi we wspólnych zabawach. W miłej atmosferze upłynął nam czas na tańcu, śpiewie i zabawach
w kole. Atrakcją zajęć był eksperyment podczas, którego każdy mógł poczuć się jak Pani Jesień zwiastująca swoje nadejście „barwiąc” liście drzew. Uczestnicy zajęć maczali w wodzie ręcznik papierowy z narysowanym konturem liścia i obserwowali z zaciekawieniem jak zmienia on swój kolor. Tego dnia nie mogło również zabraknąć zajęć plastycznych - dzieci z pomocą rodziców wycinały sylwetę sowy i kolorowały ją starając się używać jesiennych barw, tworząc w końcowym efekcie przestrzenne obrazki.

23.09.2021 r. gościliśmy objazdowe studio nagrań dla dzieci. Podczas warsztatów artystycznych nasze przedszkolaki poznały podstawowe elementy i urządzenia służące do nagrywania dźwięków. Dzieci poznały pojęcia takie jak fale dźwiękowe, dowiedziały się jak powstaje echo a także przekonały się, że dźwięk można „złapać". Wiele radości dzieciom sprawiło nagrywanie kilku prób wokalnych i eksperymenty z nimi poprzez obniżenie, podwyższenie wysokości dźwięku, zmianę tempa czy barwy zarejestrowanych dźwięków. Śmiechu było co niemiara. Finałem spotkania było zarejestrowanie piosenek wykonanych przez dwie najstarsze grupy Świerkową i Jarzębinową. Będzie to dla nas miła pamiątka do której na pewno będziemy często wracać.

W dniu 20.09.2021r. w grupie „Sosnowej” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty mam, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Tematem przewodnim był „Mój dom , moja ulica”. Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania. Rozpoczęły od zabawy rytmicznej przy piosence „Na ulicy”. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści opowiadania pt. „Bajka Antosia”, przypominały sobie swój adres oraz wykonywały zadania w kartach pracy.
Rodzice uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zabaw, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności. Na zakończenie rodzice mieli możliwość zwiedzenia naszego przedszkola.

Wychowawczyni dziękuje wszystkim Rodzicom za przybycie na zajęcia.
Halina Swastek

Obiady szkolne będą wydawane w stołówce przedszkolnej od dnia 2 września 2021r.
Prosimy o zapisywanie uczniów klas I – VIII na podstawie aktualnej karty zgłoszeniowej, która dostępna jest w sekretariatach w formie papierowej oraz poniżej w wersji do wydruku.
Podpisaną kartę zgłoszenia na obiady należy złożyć w sekretariacie przedszkola lub szkoły do dnia 1 września 2021 r.
Informacje dotyczące nieobecności ucznia na obiedzie należy zgłosić do godz. 8:30 za pośrednictwem dziennika elektronicznego

Koszt 1 obiadu 6,00 zł.

Procedura przyprowadzania  i  odbioru dzieci  do/z  przedszkola

• Dzieci przyprowadzamy/odbieramy wejściem głównym lub wejściem z tyłu budynku od strony straży pożarnej.
• Rodzic/opiekun może wejść z dzieckiem/dziećmi do szatni (1 rodzic/opiekun).
• Prosimy pamiętać, że do budynku przedszkola rodzic/opiekun może wchodzić wyłącznie w maseczce i po zdezynfekowaniu rąk (dozowniki z płynem znajdują się przy wejściach).
• Prosimy o zachowanie dystansu społecznego.
• Przebrane dzieci będą odbierane przez panie woźne w holu przy sekretariacie.
• Rano do godz. 8:00 dzwonimy domofonem na numer 220,
• Przy odbieraniu dzieci do godz. 15:00 rodzic/opiekun dzwoni domofonem na numer sali grupy, do której uczęszcza dziecko.
Od godziny 15:00 do 15:30 rodzice z grupy:
- Dębowej i Brzozowej dzwonią na numer 220,
- Kasztanowej, Orzechowej i Świerkowej dzwonią na numer 306,
- Jarzębinowej i Sosnowej dzwonią na numer 317.
Od godziny 15:30 do 16:00 wszyscy rodzice/opiekunowie dzwonią na numer 220.
• Rodzice/opiekunowie czekają w holu przy sekretariacie na dzieci, które przyprowadzą panie woźne.

Zebrania wychowawców z rodzicami odbędą się na początku września.
Dokładne daty i godziny podamy w późniejszym terminie.

Przedszkole Miejskie

Piłsudzkiego 5a