Zawsze najświeższe informacje

Dziennik.Net

Nasz dziennik elektroniczny

Nowe przedszkole

Postępy z prac budowy nowego przedszkola

W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej w dniu 14 czerwca 2019 roku dzieci z grupy „Dębowej” odwiedziły naszą świeradowską piekarnię. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom zawodu piekarza oraz zapoznanie ich z pomieszczeniami zakładu oraz z produkcją chleba.

Wanda Rzeźnik

Dnia 11 czerwca nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych odwiedziły Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, gdzie obejrzały spektakl pt. „Królewna z Drewna” autorstwa i w reżyserii  Waldemara Wolańskiego. Dzieci przez cały czas trwania przedstawienia z ciekawością śledziły losy małej sosenki, która wyrusza w głąb ciemnego lasu aby uratować wszystkie drzewa przed czyhającym niebezpieczeństwem.
A oto fotorelacja z naszego wyjazdu:

Dnia 13 czerwca grupa Jarzębinowa pojechała do Przecznicy do ,,Starej Kuźni” pani Agnieszki Koludo–Sobierańskiej na warsztaty mydlarskie. Na początku dzieci poznały historię ,,Starej Kużni”, a następnie zostały zapoznanie z techniką wyrabiania naturalnego mydła. Na stole były przygotowanie różne naturalne materiały: skórka z pomarańczy, zmielona kawa, cynamon, płatki jaśminu i róży, lawenda, olej macadamia, miód i gliceryna. Każde dziecko mogło w wybranej przez siebie foremce umieścić te rzeczy, z których miało powstać jedyne w swoim rodzaju mydełko. W oczekiwaniu na zastygnięcie mydła, grupa udała się na teren przy kuźni, gdzie czekało na nich ognisko i ogromny teren zielony, na którym można było do woli pobiegać, pograć w piłkę, pobawić się w drewnianym domku, pohuśtać na huśtawce, pojeździć dużymi rowerami i napawać się pięknem otaczającej przyrody. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, a wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wychowawca
Agnieszka Dworak

W naszej grupie dzieje się bardzo dużo. Przedstawienie „Dzień Ziemi” przypomniało nam jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na rajd „Szlakiem zabytków Świeradowa Zdroju”, gdzie mieliśmy okazje poznać ciekawe miejsca oraz historie z nimi związane. Tego dnia odwiedziliśmy Muzeum Zdrojowe oraz pokonaliśmy wiele schodów, by ujrzeć widok rozpościerający się z wieży  Domu Zdrojowego. Dzięki uprzejmości p. Kasi i p. Arkadiusza (rodziców Anielki) mogliśmy poznać zawód fizjoterapeuty, a p. Ania (mama Olgierda) przybliżyła nam zawód filologa. Bardzo dziękujemy!  Uczestniczyliśmy również w dwóch wycieczkach: do Filharmonii Dolnośląskiej oraz  Teatru Zdrojowego. Bogatsi o nowe doświadczenia, staramy się wykorzystać je podczas prób do naszego ostatniego wspólnego występu. Podczas jednej z takich prób, odbywającej się w Stacji Kultury, zobaczyliśmy makietę linii kolejowej Gryfów Śląski-Świeradów Zdrój. Myślami powoli zbliżamy się do szkoły, więc tam też podążyły nasze nogi. Mieliśmy szansę usiąść w szkolnej ławce i poczuć się jak uczeń. Podczas lekcji poznaliśmy kulturę kaszubską oraz próbowaliśmy nauczyć się piosenki kaszubskiej „Kaszubskie nuty”. Odwiedziliśmy również salę komputerową, dowiedzieliśmy się gdzie pójść, gdy źle się czujemy. Na koniec mieliśmy okazję pobiegać na sali gimnastycznej. Z pewnością nasza grupa chętnie wróci do szkoły we wrześniu, ale tym razem już na dłużej.

W piątkowe popołudnie (7 czerwca), już po raz ósmy, wszyscy wspólnie bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju i Radę Rodziców. Choć pogoda trzymała nas w napięciu, wszyscy byli zgodni, co do tego, że tak długo oczekiwana impreza musi się odbyć. Na początku Rodzice oraz goście mieli okazję podziwiać talenty taneczne naszych przedszkolaków. Zaproszeni zostali  Policjanci z maskotką - Komisarzem LEO, Straż Pożarna oraz Ratownicy GOPR z Jeleniej Góry. Mogliśmy wspólnie poćwiczyć na trampolinach z profesjonalnym instruktorem, ulepić coś ciekawego na kole garncarskim, zrobić sobie zmywalny tatuaż, upleść kolorowe warkoczyki, wymalować buzie, spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert na żywo zespołu rockowego T.n.T. z Jeleniej Góry. Nie mogło zabraknąć przepysznych ciast upieczonych przez naszych rodziców, kiełbaski z grilla, bigosiku, koktajli owocowych, naleśników z owocami, pierogów ruskich i wielu innych smakołyków. Przy okazji nadmienię, że zgodnie z decyzją Rady Rodziców część dochodu ze sprzedaży ciast zostanie przekazana na cel charytatywny – dla małego Mikołaja.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, Urzędowi Miasta i wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom za ogromne wsparcie i zaangażowanie.

wicedyrektor
Agnieszka Wielgo

Drodzy Rodzice i Mieszkańcy Świeradowa-Zdroju !

Informujemy, że nasze przedszkole otrzymało nominację do tytułu „PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019” w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”, a nauczycielki z naszego przedszkola - panie: Katarzyna Wolska i Anna Adamiak, mają szansę na tytuł „Nauczycielka Przedszkola Roku 2019”.
Przedszkola, które w każdym mieście, powiecie i województwie zdobędą najwięcej głosów otrzymają: urządzenia wyposażenia placu zabaw, voucher na promocję przedszkola na łamach Gazety Wrocławskiej, tablicę „Przedszkole na medal” i pamiątkowy dyplom.
W związku z powyższym serdecznie prosimy o pomoc w zbieraniu głosów.

Przedszkole Miejskie można wesprzeć poprzez zagłosowanie na naszą placówkę wysyłając krótki SMS pod nr 72355 o treści: WPR.94
Nauczycielki można wesprzeć poprzez wysłanie krótkiego SMS-a:
Anna Adamiak pod nr 72355 o treści: WNP.428
Katarzyna Wolska pod nr 72355 o treści: WNP.159

Koszt jednego SMS: 2,46 zł z VAT.

Głosy można oddawać do piątku 31 maja 2019 r. do godz. 21.00.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Piłsudskiego 17
59-850 Świeradów-Zdrój