Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.

Jadłospis

Nasz intendent podaje zdrowy jadłospis na cały nadchodzący tydzień. Smacznego !!!

Dziennik elektroniczy

Nasz dziennik elektroniczny. Zapraszamy do korzystania.

Nowa nazwa przedszkola

Konkurs na nową nazwę dla naszego Przedszkola

Przeciwdziałania pandemii

Tu jest wszystko co musisz o tym jak walczymy z pandemią.

WITAJ NA STRONACH NASZEGO PRZEDSZKOLA

JUŻ DZIAŁAMY W NOWEJ SIEDZIBIE

🎅"6 grudnia jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
Wraca do nieba uśmiechnięty"🎅

We wtorkowe przedpołudnie przedszkolaki odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość – miał czerwony strój, długą brodę i dźwigał ciężkie worki z prezentami.
To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ 🎅🎅🎅
Przed swoim przybyciem jego elfy dostarczyły dzieciom tajemniczy pakunek, a w nim film od samego Mikołaja. Po obejrzeniu nagrania z daleka słychać było „mikołajowe dzwoneczki". Sprzyjająca aura – padający śnieg pozwolił Mikołajowi i jego elfom przybyć na czas! 🙂 Święty Mikołaj został przywitany tańcem oraz wspólnie odśpiewaną piosenką „7 reniferów".
Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, ale tego dnia na ich twarzach gościł przede wszystkim uśmiech i radość.
Na zakończenie wizyty Mikołaj wręczył przedszkolakom prezenty oraz pozował do wspólnych zdjęć 📷

Święty Mikołaju 🎅
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

MIŚ 🐻, bo to właśnie on obchodzi dziś swoje święto, był głownym bohaterem dnia we wszystkich grupach przedszkolnych. Z tej okazji dzieci przyniosły pluszaki, na zajęciach opowiadały o swoich przytulakach, rysowały plakaty, kolorowały, malowały, stemplowały, tworzyły misiowe puzzle i jadły miodek 🙂
Wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce 🐻🐻🐻

Zazwyczaj naukę czytania dzieci rozpoczynają jako 6-latki. Tymczasem naukę czytania Metodą Krakowską, wybraną przez nasze przedszkole, można rozpocząć w wieku 3 lat. Niektóre dzieci przyswajają naukę czytania błyskawicznie. Większość jednak ma z tym problem. Metoda Krakowska pozwala na rozwój obu półkul mózgowych. Zajęcia oparte są o zabawę, sam cel czytania jest poboczny.
Na początku uczymy różnicowania kształtów, odnajdywania podobieństw i różnic, układania sekwencji, składania obrazków z części, ćwiczymy pamięć. To wszystko pomaga różnicować litery i sylaby, naturalny jest również kierunek czytania.
Naukę czytania rozpoczynamy od samogłosek, gdy dzieci opanują już odczytywanie sekwencji samogłosek, przechodzimy do prostych wyrażeń dźwiękonaśladowczych (hau, mu, kwa itp.). W dalszej kolejności przechodzimy do nauki odczytywania sylab. Kolejność wprowadzania sylab określają litery: p, m, b, l, f, w, t, d. Na samym końcu przechodzimy do składania z sylab całych wyrazów i czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia przedstawione poniżej zostały przeprowadzone w grupie „Orzechowej” (5,6-latki).
Jak widać samogłoski i sylaby można wpleść w każdą zabawę. Warto pamiętać, że „praca z książką” to tylko śladowa część przy nabywaniu umiejętności czytania.

W naszym przedszkolu cyklicznie, raz w tygodniu, odbywają się zajęcia taneczne prowadzone przez Pana Mariusza. Dzieci uczą się prostych układów, które nie tylko sprawiają przedszkolakom dużo radości, ale także rozwijają ich poczucie rytmu. Mamy nadzieję, że wszystkie zdobyte umiejętności, jak i poznane tańce będą mogły uświetniać nasze przedszkolne uroczystości oraz wywoływać zachwyt rodziców.

Dnia 10.05.2022 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs matematyczny "Mały matematyk". W konkursie wzięły udział dzieci z najstarszych grup (grupa Kasztanowa, Grupa Świerkowa i grupa Jarzębinowa). W radosnej i przyjaznej atmosferze dzieci rozwiązywały zadania matematyczne z zakresu: przeliczania, dodawania, odejmowania, klasyfikowania, porównywania, znajomości figur geometrycznych, orientacji przestrzennej.
Mimo iż konkurencje nie były łatwe, przedszkolacy poradzili sobie z nimi doskonale. W podziękowaniu za udział w konkursie uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Obiady szkolne będą wydawane w stołówce przedszkolnej od dnia 2 września 2021r.
Prosimy o zapisywanie uczniów klas I – VIII na podstawie aktualnej karty zgłoszeniowej, która dostępna jest w sekretariatach w formie papierowej oraz poniżej w wersji do wydruku.
Podpisaną kartę zgłoszenia na obiady należy złożyć w sekretariacie przedszkola lub szkoły do dnia 1 września 2021 r.
Informacje dotyczące nieobecności ucznia na obiedzie należy zgłosić do godz. 8:30 za pośrednictwem dziennika elektronicznego

Koszt 1 obiadu 6,00 zł.

Procedura przyprowadzania  i  odbioru dzieci  do/z  przedszkola

• Dzieci przyprowadzamy/odbieramy wejściem głównym lub wejściem z tyłu budynku od strony straży pożarnej.
• Rodzic/opiekun może wejść z dzieckiem/dziećmi do szatni (1 rodzic/opiekun).
• Prosimy pamiętać, że do budynku przedszkola rodzic/opiekun może wchodzić wyłącznie w maseczce i po zdezynfekowaniu rąk (dozowniki z płynem znajdują się przy wejściach).
• Prosimy o zachowanie dystansu społecznego.
• Przebrane dzieci będą odbierane przez panie woźne w holu przy sekretariacie.
• Rano do godz. 8:00 dzwonimy domofonem na numer 220,
• Przy odbieraniu dzieci do godz. 15:00 rodzic/opiekun dzwoni domofonem na numer sali grupy, do której uczęszcza dziecko.
Od godziny 15:00 do 15:30 rodzice z grupy:
- Dębowej i Brzozowej dzwonią na numer 220,
- Kasztanowej, Orzechowej i Świerkowej dzwonią na numer 306,
- Jarzębinowej i Sosnowej dzwonią na numer 317.
Od godziny 15:30 do 16:00 wszyscy rodzice/opiekunowie dzwonią na numer 220.
• Rodzice/opiekunowie czekają w holu przy sekretariacie na dzieci, które przyprowadzą panie woźne.

Zebrania wychowawców z rodzicami odbędą się na początku września.
Dokładne daty i godziny podamy w późniejszym terminie.

Przedszkole Miejskie

Piłsudzkiego 5a