Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.

Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny ! W minionym miesiącu jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli przypominały sobie nasz przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany, zwłaszcza, że pomimo tęsknoty za kolegami i koleżankami doszła ciekawość tego jak wygląda ich nowe przedszkole.
Wspólnie staraliśmy się, by ten miesiąc był pełen miłych doświadczeń i aby atmosfera w naszej grupie była tak dobra, jak w poprzednich latach. Ustaliliśmy zasady obowiązujące w przedszkolu, tworząc tzw. "kontrakt grupowy"- graficzny zapis naszych umów. Wiele rozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa- obowiązujących w sali, w łazience, w szatni, na placu zabaw, na spacerach. Poruszyliśmy również tematykę zdrowia, higieny.
W tym miesiącu wiele czasu poświęciliśmy również na integrację naszej grupy. Spędzamy czas nie tylko na pracy i nauce, ale także na śpiewie, tańcach, eksperymentowaniu oraz zabawie. Korzystaliśmy także z ostatnich już letnich, ciepłych dni i wiele chwil spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Obchodziliśmy też nasze pierwsze wspólne święto - Dzień Przedszkolaka. Braliśmy również udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece „Izerka”.

Minął pierwszy miesiąc wspólnych zabaw i zajęć. W miesiącu wrześniu grupa SOSNOWA w nowym składzie powoli adaptowały się do nowego przedszkola, poznały swoich kolegów i koleżanki. Dzięki wielu zabawom integracyjnym kształtowały umiejętność współżycia w grupie. Słoneczny wrzesień sprzyjał częstym spacerom, podczas których poznały zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, ulicy, parku oraz placu zabaw. W trakcie zabaw poznały kolory, kształty i rozwijały zainteresowania plastyczne i konstrukcyjne. A w ostatnim tygodniu udowadniamy, że „jesteśmy samodzielni” – uczymy się właściwego ustawienia kapci i butów przed ich założeniem utrwalamy nazwy ubrać i kolejność ich wkładania.

Wychowawczynie grupy Sosnowej

Minął już miesiąc od kiedy „Orzeszki” po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Dzieci powoli adaptują się do nowego miejsca, gdzie poznają swoich kolegów i koleżanki, panie, a także salę. Codziennie bawią się, śpiewają, poznają nowe rzeczy, a także chętnie spacerują po najbliższej okolicy, zabierając na wędrówki swojego przyjaciela węża.

Wrzesień w grupie Kasztanowej minął pod znakiem poznawania nowych dzieci w grupie, adaptacji oraz wspólnych zabaw w nowej sali w nowym przedszkolu. Nasze dzieci codziennie korzystały z pięknej pogody podczas spacerów do parku czy podczas aktywności i szaleństw na placu zabaw.
W pierwszym miesiącu zajęć kształtowaliśmy umiejętności zgodnego współdziałania w grupie, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola oraz podstawowe zasady dbania o higienę.
Dzieci z grupy Kasztanowej udowodniły, że potrafią się świetnie bawić zarówno w grupie, podczas Dnia Przedszkolaka jak i na świeżym powietrzu.
Mamy nadzieję, że Kasztanki dalej z tak wielkim zapałem będą uczestniczyć w życiu przedszkola. A jeszcze wiele atrakcji i ciekawych zdarzeń przed nami... :)

Zebrania z rodzicami odbędą się wg następującego harmonogramu:

10.09. godz. 16.00 – Grupa Sosnowa
14.09. godz. 15.00 – Grupa Jarzębinowa
15.09. godz. 15.30 – Grupa Kasztanowa
16.09. godz. 15.30 – Grupa Orzechowa
17.09. godz. 15.30 – Grupa Świerkowa
18.09. godz. 15.00 – Grupa Dębowa

Zebrania odbędą się w sali teatralnej, wejście bezpośrednio z podwórka/chodnika od strony szkoły.
Prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i własne długopisy.

DRODZY RODZICE

Podpisywanie umów o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 będzie odbywać się w sekretariacie nowej siedziby przedszkola ul. Piłsudskiego 5A w dniach 27 i 28 sierpnia (czwartek/piątek) w godzinach od 9:00 do 15:00. Wejście od strony ulicy.

Brak zawarcia umowy w podanym powyżej terminie będzie skutkować naliczeniem opłaty w pełnym wymiarze.

Umowy podpisują wszyscy rodzice.

Prosimy o zaopatrzenie się w maseczkę ochronną i własny długopis.

Drodzy Rodzice

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, planujemy przeprowadzenie zajęć adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych.
Zajęcia odbędą się 25.08.2020 r. (wtorek) w Parku Zdrojowym (naprzeciwko placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego) w dwóch turach:

- pierwsze od 9:30 – 10:00
- drugie od 10:00 – 10:30.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zajęcia zostaną odwołane.

wicedyrektor
Agnieszka Wielgo

Wychowawczynie grup „Orzechowej” i „Jarzębinowej” serdecznie zapraszają na spotkanie, w celu omówienia informacji o gotowości szkolnej. Będziemy mogli porozmawiać na temat postępów Państwa dzieci, ich możliwości i talentów.

Spotkania odbędą się w środę i czwartek (20 i 21 maja) w godzinach od 13:00 do 14:30 w starej siedzibie przedszkola w salach grupy: Sosnowej oraz Kasztanowej (parter).

Zadbamy o Państwa bezpieczeństwo (spotkania będą odbywać się indywidualnie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności: właściwe odstępy, płyn do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, wejście do pomieszczenia pojedynczo).
Prosimy o zabranie swojego długopisu.

Jeśli dla kogoś z Państwa terminy te są nieodpowiednie ze względu na godziny pracy prosimy o kontakt  z wychowawcami, w celu ustalenia formy przekazania informacji o gotowości szkolnej dziecka.

Do zobaczenia.

Katarzyna Winnik