Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.
Tomasz Przybylski

Dzieci z grupy Kasztanowej miały przyjemność gościć dzisiaj na zajęciach swoich rodziców i najbliższych. Celem zajęć było podsumowanie wiadomości na temat jesiennych warzyw i owoców oraz zdrowego trybu życia. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna praca w sali oraz własne dzieci w akcji :)  Wspólnym zadaniem rodziców i dzieci było stworzenie z przyniesionych wcześniej warzyw i owoców zwierzątka. Zarówno dzieci jak i rodzice bardzo dobrze się bawili podczas wspólnej pracy. A dzieła są przykładem ogromnej kreatywności!

Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność i wspólną zabawę!

Tomasz Przybylski

22 września w grupie Orzechowej gościliśmy rodziców na zajęciach otwartych o tematyce jesiennej. Rodzice w tym dniu mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia jak wygląda codzienność przedszkolna, a także możliwość uczestniczenia wraz z dziećmi we wspólnych zabawach. W miłej atmosferze upłynął nam czas na tańcu, śpiewie i zabawach
w kole. Atrakcją zajęć był eksperyment podczas, którego każdy mógł poczuć się jak Pani Jesień zwiastująca swoje nadejście „barwiąc” liście drzew. Uczestnicy zajęć maczali w wodzie ręcznik papierowy z narysowanym konturem liścia i obserwowali z zaciekawieniem jak zmienia on swój kolor. Tego dnia nie mogło również zabraknąć zajęć plastycznych - dzieci z pomocą rodziców wycinały sylwetę sowy i kolorowały ją starając się używać jesiennych barw, tworząc w końcowym efekcie przestrzenne obrazki.

Tomasz Przybylski

23.09.2021 r. gościliśmy objazdowe studio nagrań dla dzieci. Podczas warsztatów artystycznych nasze przedszkolaki poznały podstawowe elementy i urządzenia służące do nagrywania dźwięków. Dzieci poznały pojęcia takie jak fale dźwiękowe, dowiedziały się jak powstaje echo a także przekonały się, że dźwięk można „złapać". Wiele radości dzieciom sprawiło nagrywanie kilku prób wokalnych i eksperymenty z nimi poprzez obniżenie, podwyższenie wysokości dźwięku, zmianę tempa czy barwy zarejestrowanych dźwięków. Śmiechu było co niemiara. Finałem spotkania było zarejestrowanie piosenek wykonanych przez dwie najstarsze grupy Świerkową i Jarzębinową. Będzie to dla nas miła pamiątka do której na pewno będziemy często wracać.

Tomasz Przybylski

W dniu 20.09.2021r. w grupie „Sosnowej” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty mam, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Tematem przewodnim był „Mój dom , moja ulica”. Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania. Rozpoczęły od zabawy rytmicznej przy piosence „Na ulicy”. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści opowiadania pt. „Bajka Antosia”, przypominały sobie swój adres oraz wykonywały zadania w kartach pracy.
Rodzice uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zabaw, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności. Na zakończenie rodzice mieli możliwość zwiedzenia naszego przedszkola.

Wychowawczyni dziękuje wszystkim Rodzicom za przybycie na zajęcia.
Halina Swastek

Tomasz Przybylski

20.09.2021 r. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Świeradowie–Zdroju obchodziły „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Było wesoło i kolorowo. Zabawa była znakomita. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Tomasz Przybylski

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Tak w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.

Tomasz Przybylski

1 września odbyło się uroczyste pasowanie nowych dzieci na przedszkolaka. Jest to tradycyjna uroczystość, będąca oficjalnym powitaniem dzieci i ich rodziców przez Dyrekcję Miejskiego Zespołu Szkół, grono pedagogiczne oraz pracowników przedszkola. Dzieci wspólnie z rodzicami złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania olbrzymią kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal dzielnego przedszkolaka.
Dzieciom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka, przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.


Tomasz Przybylski

Spotkania z wychowawczyniami grup odbędą się wg następującego harmonogramu:

  • Grupa Brzozowa - 13.09. godz. 15.00
  • Grupa Dębowa - 08.09. godz. 15.15
  • Grupa Orzechowa - 15.09. godz. 15.30
  • Grupa Sosnowa - 08.09. godz. 15.15
  • Grupa Kasztanowa - 10.09. godz. 15.30
  • Grupa Świerkowa - 16.09. godz. 16.00
  • Grupa Jarzębinowa – 13.09. godz. 16.00

Prosimy o zaopatrzenie się w długopisy.

Tomasz Przybylski

Obiady szkolne będą wydawane w stołówce przedszkolnej od dnia 2 września 2021r.
Prosimy o zapisywanie uczniów klas I – VIII na podstawie aktualnej karty zgłoszeniowej, która dostępna jest w sekretariatach w formie papierowej oraz poniżej w wersji do wydruku.
Podpisaną kartę zgłoszenia na obiady należy złożyć w sekretariacie przedszkola lub szkoły do dnia 1 września 2021 r.
Informacje dotyczące nieobecności ucznia na obiedzie należy zgłosić do godz. 8:30 za pośrednictwem dziennika elektronicznego
na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt 1 obiadu 6,00 zł.

Tomasz Przybylski

W piątek 27.08.2021 r. o godz. 9:00 na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie zostaną wywieszone listy z podziałem dzieci na grupy.

Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej. Wkrótce pojawią się kolejne ogłoszenia o procedurze przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola oraz o przebiegu pasowania na przedszkolaka.

Tomasz Przybylski

Drodzy Rodzice

Podpisywanie umów o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022 będzie odbywać się w sekretariacie przedszkola w dniach 25.08.2021 do 27.08.2021 r. w godz. 9:00 – 15:00.

Brak zawarcia umowy w podanym powyżej terminie będzie skutkować naliczeniem opłaty w pełnym wymiarze.

Umowy podpisują wszyscy rodzice.

Administrator
Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju informuje, że w dniu 16.06.2021 r. o godzinie 15:00 w Miejskim Zespole Szkół  w sali 2N (nowa część budynku), odbędzie się zebranie rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych. 

Prosimy wchodzić wejściem głównym od strony Biblioteki „Izerka”.