Grupa Kasztanowa razem ze swoim wężem Marcelem wyrusza na coraz to dłuższe spacery po całym Świeradowie. Bardzo często odwiedzamy nasz piękny park miejski, spacerujemy w okolicy Domu Zdrojowego, także po świeradowskim deptaku. Obowiązkowymi punktami podczas naszych wypraw jest odwiedzenie sztucznej groty u podnóża Domu Zdrojowego (gdzie ponoć mieszka wielki smok!) oraz Fontanny z żabami.

Jednak dzisiaj nasze dzielne Kasztany zawędrowały do Nadleśnictwa na pierwsze zajęcia przyrodnicze, które przeprowadziła Pani Kasia Męcina. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o zwierzętach, które można spotkać w naszej okolicy. Kasztany jak zwykle aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Dziękujemy Pani Kasi za mile spędzony czas i obiecujemy, WRÓCIMY!!!

14 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z grup „Orzechowej” i „Dębowej” przedstawiły krótki program artystyczny dla pracowników placówki i zaproszonych gości.

Jesień to barwna i wyjątkowa pora roku. Jest to także czas zbiorów w ogrodach i sadach najcenniejszych jej darów: warzyw i owoców, dlatego też w ubiegłym tygodniu
(8 października) dzieci z grupy „Orzechowej” na zajęciach dydaktycznych poznawały za pomocą zmysłów ich wygląd, smak i zapach. Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki wykazały się również niesamowitą wyobraźnią i kreatywnością tworząc z przyniesionych przez siebie produktów owocowo-warzywne stworki.

„Sarna nie jest żoną jelenia”- między innymi o tym dzieci z grupy „Orzechowej” dowiedziały się, biorąc udział w zajęciach zorganizowanych 04.10.2019r. przez p. Kasię Męcinę pracującą na co dzień w Nadleśnictwie Świeradów. Przedszkolaki na zaproszenie pani leśnik udały się do „Chaty Drwala”, gdzie przez chwilę mogły poczuć się jak w kinie oglądając film o przyrodzie Gór Izerskich.  Po seansie pani Kasia rozmawiała z dziećmi na temat Hali Izerskiej, o występującej na jej terenie ciekawej roślinności- rosiczce okrągłolistnej, wełniance, kosodrzewinie, żurawinie, a także o zwierzętach takich jak sarna, jeleń, dzik, cietrzew czy sóweczka zwyczajna. „Orzeszki” również dowiedziały się podczas zajęć, że na Hali Izerskiej wszechobecne jest torfowisko wysokie, dlatego też pani Kasia zaprosiła dzieci do ogrodu edukacyjnego, gdzie mogły dotknąć i zobaczyć na własne oczy jak wygląda torf oraz roślinność charakterystyczna dla Hali Izerskiej.

Grupa Orzechowa dziękuje za ciekawe zajęcia i już czeka na kolejną wizytę!

Minął pierwszy miesiąc wspólnych zabaw i zajęć. W miesiącu wrześniu, dzieci z grupy SOSNOWEJ powoli adaptowały się do nowego miejsca – poznały swoich kolegów i koleżanki, panie oraz salę. Dzięki wielu zabawom integracyjnym kształtowały umiejętność współżycia w grupie. Nauczyły się samodzielnego sprzątania po zabawie i odkładania zabawek na swoje miejsce. Podczas pierwszych spacerów poznały zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, ulicy oraz parku. W trakcie zabaw poznały kolory, kształty i rozwijały zainteresowania plastyczne i konstrukcyjne. W ogrodzie przedszkolnym poznawały dzieci z innych grup, które uczyły bezpiecznej i wesołej zabawy.

Wychowawczynie grupy Sosnowej

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

Dnia 20.09.2019r.( piątek) świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Było głośno, radośnie i kolorowo. Wspólnie się bawiliśmy. Dzieci z grupy ORZECHOWEJ, ŚWIERKOWEJ, DĘBOWEJ i JARZĘBINOWEJ zaprezentowały swoje umiejętności. Były wiersze i piosenki o przedszkolu i przedszkolakach, a wesołe tańce i pląsy umilały wspólnie spędzony czas.

Życzymy wszystkim przedszkolakom samych radosnych i szczęśliwych dni.

Wanda Rzeźnik/Danuta Mosiewicz

17 września w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ruchowe z piłkami dla wszystkich grup wiekowych w naszym przedszkolu.
Zapraszamy obejrzenia do fotorelacji z tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci przedszkolnych na spotkania z wychowawczyniami grup, które odbędą się w następujących terminach:

Grupa Sosnowa – 10.09.2019 r (wtorek) godzina 16:00.
Grupa Kasztanowa -  10.09.2019 r (wtorek) godzina 16:00.
Grupa Świerkowa – 10.09.2019 r (wtorek) godzina 16:00.
Grupa Dębowa -  09.09.2019 r (poniedziałek) godzina 15:30.
Grupa Jarzębinowa – 11.09.2019 r (środa) godzina 16:00.
Grupa Orzechowa -  09.09.2019 r (poniedziałek) godzina 15:15.

Wczoraj (2 września) odbyło się uroczyste pasowanie nowych dzieci na przedszkolaka. Jest to tradycyjna uroczystość, będąca oficjalnym powitaniem dzieci i ich rodziców przez Dyrekcję Miejskiego Zespołu Szkół, grono pedagogiczne, pracowników przedszkola oraz dzieci przedszkolnych ze starszych roczników.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

UWAGA  RODZICE

Przypominamy o konieczności podpisania umowy na rok szkolny 2019/2020.

Umowy o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020 prosimy podpisywać  w sekretariacie przedszkola
w dniach od 26 sierpnia do 30 sierpnia 2019r. w godz. 9:00 - 15:00.

Brak zawarcia umowy w podanym powyżej terminie będzie skutkować naliczeniem opłaty w pełnym wymiarze.
Dzieci uwielbiają przedszkolne zabawy z rówieśnikami. W czasie wakacji mogą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, beztrosko integrując się z kolegami z innych grup.

Przedszkolaki podczas wakacji wzięły udział w niezwykłych zajęciach plastycznych, połączonymi jednocześnie z pobytem na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody 11.07.2019r. dzieci miały możliwość zdobyć nowe doświadczenie, podczas wspólnego malowania farbami na folii stretch umieszczonej między drzewami ogrodu przedszkolnego. Malowanie na folii okazało się świetną zabawą pobudzającą wszystkie zmysły w trakcie której, dzieci eksperymentowały z kolorami i wykazywały się niezwykłą inwencją twórczą. Zajęcia w plenerze dostarczyły wielu pozytywnych emocji, a także sprawiły, że teren przedszkola zamienił się tego dnia w jedno wielkie dzieło sztuki.