Tomasz Przybylski

Zebrania z rodzicami odbędą się wg następującego harmonogramu:

10.09. godz. 16.00 – Grupa Sosnowa
14.09. godz. 15.00 – Grupa Jarzębinowa
15.09. godz. 15.30 – Grupa Kasztanowa
16.09. godz. 15.30 – Grupa Orzechowa
17.09. godz. 15.30 – Grupa Świerkowa
18.09. godz. 15.00 – Grupa Dębowa

Zebrania odbędą się w sali teatralnej, wejście bezpośrednio z podwórka/chodnika od strony szkoły.
Prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i własne długopisy.

Tomasz Przybylski

 

DRODZY RODZICE

Podpisywanie umów o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 będzie odbywać się w sekretariacie nowej siedziby przedszkola ul. Piłsudskiego 5A w dniach 27 i 28 sierpnia (czwartek/piątek) w godzinach od 9:00 do 15:00. Wejście od strony ulicy.

Brak zawarcia umowy w podanym powyżej terminie będzie skutkować naliczeniem opłaty w pełnym wymiarze.

Umowy podpisują wszyscy rodzice.

Prosimy o zaopatrzenie się w maseczkę ochronną i własny długopis.

Tomasz Przybylski

Drodzy Rodzice

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, planujemy przeprowadzenie zajęć adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych.
Zajęcia odbędą się 25.08.2020 r. (wtorek) w Parku Zdrojowym (naprzeciwko placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego) w dwóch turach:

- pierwsze od 9:30 – 10:00
- drugie od 10:00 – 10:30.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zajęcia zostaną odwołane.

wicedyrektor
Agnieszka Wielgo

Tomasz Przybylski
Wychowawczynie grup „Orzechowej” i „Jarzębinowej” serdecznie zapraszają na spotkanie, w celu omówienia informacji o gotowości szkolnej. Będziemy mogli porozmawiać na temat postępów Państwa dzieci, ich możliwości i talentów.

Spotkania odbędą się w środę i czwartek (20 i 21 maja) w godzinach od 13:00 do 14:30 w starej siedzibie przedszkola w salach grupy: Sosnowej oraz Kasztanowej (parter).

Zadbamy o Państwa bezpieczeństwo (spotkania będą odbywać się indywidualnie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności: właściwe odstępy, płyn do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, wejście do pomieszczenia pojedynczo).
Prosimy o zabranie swojego długopisu.
 
Jeśli dla kogoś z Państwa terminy te są nieodpowiednie ze względu na godziny pracy prosimy o kontakt  z wychowawcami, w celu ustalenia formy przekazania informacji o gotowości szkolnej dziecka.
 
Do zobaczenia.

Katarzyna Winnik
Magdalena Mielniczyn
Administrator

Informujemy, iż w związku z pracami przygotowawczymi związanymi z otwarciem przedszkola w nowej siedzibie oraz zapewnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa wg wytycznych MEN-u i GIS-u placówka wznowi swoją działalność opiekuńczo-wychowawczą w dniu 25 maja 2020 r.

 Dyrektor MZS w Świeradowie-Zdroju

Administrator

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju informuje, że na podstawie § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkoła i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz.493)

zawiesza działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą Przedszkola Miejskiego w Świeradowie-Zdroju w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 18 maja 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.   

Tomasz Przybylski
Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju ogłasza uzupełniający nabór dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2020/2021.
Termin przyjmowania wniosków od 4 maja 2020 r. do 15 maja2020 r.
 
Wnioski oraz złączniki można pobrać z poniższych odnośników i przesłać w wersji papierowej przesłać na adres:
 
Miejski Zespół Szkół Przedszkole Miejskie
ul. Piłsudskiego 17
59-850 Świeradów-Zdrój
 
lub w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Administrator

Złość, smutek, strach, wstyd... - mieszanka emocji w czasie pandemii

W ostatnich tygodniach towarzyszą nam różne emocje, a ich przeżywanie jest trudne. Nagle pojawia się złość na skutek niezrealizowanych planów i zablokowanych dążeń. Smutek z powodu izolacji i ograniczenia kontaktów. Strach wynikający z niepewności o pracę. Wstyd z powodu braku sprzętu do zdalnej nauki lub pracy. Emocje, które kumulują się w nas mogą znaleźć ujście nagle. Nieumiejętne radzenie sobie z emocjami może przybierać różne formy: tłumienia, zahamowania lub agresji. Ważne, aby nauczyć się wyrażać je w taki sposób, żeby nie ranić innych. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że to my mamy wpływ na to jak reagujemy w sytuacjach wywołujących trudności. Pamiętajmy, że najważniejsza jest rozmowa. Odkładanie problemów na później powoduje, że pojawiają się reakcje nieadekwatne do sytuacji. Okazujmy troskę i zainteresowanie samopoczuciem najbliższych. Poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii i izolacji jest najistotniejsze, szczególnie dla dzieci. Nasze reakcje mają wpływ na sposób reagowania dzieci w różnych sytuacjach. 

Drodzy Rodzice, jeśli niepokoi Was zachowanie dziecka proszę o kontakt. 

Aneta Wośko, psycholog

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.