Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.
Tomasz Przybylski

Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny ! W minionym miesiącu jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli przypominały sobie nasz przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany, zwłaszcza, że pomimo tęsknoty za kolegami i koleżankami doszła ciekawość tego jak wygląda ich nowe przedszkole.
Wspólnie staraliśmy się, by ten miesiąc był pełen miłych doświadczeń i aby atmosfera w naszej grupie była tak dobra, jak w poprzednich latach. Ustaliliśmy zasady obowiązujące w przedszkolu, tworząc tzw. "kontrakt grupowy"- graficzny zapis naszych umów. Wiele rozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa- obowiązujących w sali, w łazience, w szatni, na placu zabaw, na spacerach. Poruszyliśmy również tematykę zdrowia, higieny.
W tym miesiącu wiele czasu poświęciliśmy również na integrację naszej grupy. Spędzamy czas nie tylko na pracy i nauce, ale także na śpiewie, tańcach, eksperymentowaniu oraz zabawie. Korzystaliśmy także z ostatnich już letnich, ciepłych dni i wiele chwil spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Obchodziliśmy też nasze pierwsze wspólne święto - Dzień Przedszkolaka. Braliśmy również udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece „Izerka”.


Tomasz Przybylski

Minął pierwszy miesiąc wspólnych zabaw i zajęć. W miesiącu wrześniu grupa SOSNOWA w nowym składzie powoli adaptowały się do nowego przedszkola, poznały swoich kolegów i koleżanki. Dzięki wielu zabawom integracyjnym kształtowały umiejętność współżycia w grupie. Słoneczny wrzesień sprzyjał częstym spacerom, podczas których poznały zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, ulicy, parku oraz placu zabaw. W trakcie zabaw poznały kolory, kształty i rozwijały zainteresowania plastyczne i konstrukcyjne. A w ostatnim tygodniu udowadniamy, że „jesteśmy samodzielni” – uczymy się właściwego ustawienia kapci i butów przed ich założeniem utrwalamy nazwy ubrać i kolejność ich wkładania.

Wychowawczynie grupy Sosnowej


Tomasz Przybylski

Minął już miesiąc od kiedy „Orzeszki” po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Dzieci powoli adaptują się do nowego miejsca, gdzie poznają swoich kolegów i koleżanki, panie, a także salę. Codziennie bawią się, śpiewają, poznają nowe rzeczy, a także chętnie spacerują po najbliższej okolicy, zabierając na wędrówki swojego przyjaciela węża.


Tomasz Przybylski

Wrzesień w grupie Kasztanowej minął pod znakiem poznawania nowych dzieci w grupie, adaptacji oraz wspólnych zabaw w nowej sali w nowym przedszkolu. Nasze dzieci codziennie korzystały z pięknej pogody podczas spacerów do parku czy podczas aktywności i szaleństw na placu zabaw.
W pierwszym miesiącu zajęć kształtowaliśmy umiejętności zgodnego współdziałania w grupie, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola oraz podstawowe zasady dbania o higienę.
Dzieci z grupy Kasztanowej udowodniły, że potrafią się świetnie bawić zarówno w grupie, podczas Dnia Przedszkolaka jak i na świeżym powietrzu.
Mamy nadzieję, że Kasztanki dalej z tak wielkim zapałem będą uczestniczyć w życiu przedszkola. A jeszcze wiele atrakcji i ciekawych zdarzeń przed nami... :)


Tomasz Przybylski

Zebrania z rodzicami odbędą się wg następującego harmonogramu:

10.09. godz. 16.00 – Grupa Sosnowa
14.09. godz. 15.00 – Grupa Jarzębinowa
15.09. godz. 15.30 – Grupa Kasztanowa
16.09. godz. 15.30 – Grupa Orzechowa
17.09. godz. 15.30 – Grupa Świerkowa
18.09. godz. 15.00 – Grupa Dębowa

Zebrania odbędą się w sali teatralnej, wejście bezpośrednio z podwórka/chodnika od strony szkoły.
Prosimy o zaopatrzenie się w maseczki i własne długopisy.

Tomasz Przybylski

 

DRODZY RODZICE

Podpisywanie umów o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 będzie odbywać się w sekretariacie nowej siedziby przedszkola ul. Piłsudskiego 5A w dniach 27 i 28 sierpnia (czwartek/piątek) w godzinach od 9:00 do 15:00. Wejście od strony ulicy.

Brak zawarcia umowy w podanym powyżej terminie będzie skutkować naliczeniem opłaty w pełnym wymiarze.

Umowy podpisują wszyscy rodzice.

Prosimy o zaopatrzenie się w maseczkę ochronną i własny długopis.

Tomasz Przybylski

Drodzy Rodzice

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, planujemy przeprowadzenie zajęć adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych.
Zajęcia odbędą się 25.08.2020 r. (wtorek) w Parku Zdrojowym (naprzeciwko placu zabaw przy ul. Wyszyńskiego) w dwóch turach:

- pierwsze od 9:30 – 10:00
- drugie od 10:00 – 10:30.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zajęcia zostaną odwołane.

wicedyrektor
Agnieszka Wielgo

Tomasz Przybylski
Wychowawczynie grup „Orzechowej” i „Jarzębinowej” serdecznie zapraszają na spotkanie, w celu omówienia informacji o gotowości szkolnej. Będziemy mogli porozmawiać na temat postępów Państwa dzieci, ich możliwości i talentów.

Spotkania odbędą się w środę i czwartek (20 i 21 maja) w godzinach od 13:00 do 14:30 w starej siedzibie przedszkola w salach grupy: Sosnowej oraz Kasztanowej (parter).

Zadbamy o Państwa bezpieczeństwo (spotkania będą odbywać się indywidualnie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności: właściwe odstępy, płyn do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, wejście do pomieszczenia pojedynczo).
Prosimy o zabranie swojego długopisu.
 
Jeśli dla kogoś z Państwa terminy te są nieodpowiednie ze względu na godziny pracy prosimy o kontakt  z wychowawcami, w celu ustalenia formy przekazania informacji o gotowości szkolnej dziecka.
 
Do zobaczenia.

Katarzyna Winnik
Magdalena Mielniczyn