Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.
Tomasz Przybylski

Szanowni Rodzice!

Jak już wiadomo przerwa w uczęszczaniu dzieci do przedszkola została decyzją Rządu przedłużona do Świąt. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci oraz o Was drodzy Rodzice. Razem z nauczycielami staramy się wspierać Was we wszelkich sytuacjach problemowych. Korzystajcie z naszej pomocy, sprawdzajcie internetową stronę przedszkola, fb, w razie pytań piszcie maile do dyrektorów czy sekretariatu, kontaktujcie się z wychowawczyniami wg przyjętych do tej pory zwyczajów, m.in. za pomocą mediów społecznościowych. Przypominam, że jest możliwość skorzystania z pomocy psychologa w formie online. Adres mailowy posiadają nauczyciele.
Tak jak do tej pory będziemy zamieszczać propozycje zabaw dla dzieci w sposób zwyczajowo przyjęty. Jednak pamiętajmy, ze zgodnie z psychologią rozwojową oraz podstawą programową wychowania przedszkolnego, dzieci „uczą się" przez zabawę. Pozwólmy zatem naszym pociechom bawić się i wybierać formy aktywności. To doskonały sposób na rozwój dziecka. Pozwólmy także na niechęć do niektórych „zadań” i odmowę ich wykonania. Dziecko ma prawo być zmęczone. Proponujemy potrenować z dziećmi wiązanie butów, łączenie w pary wypranych skarpet, czy układanie sztućców w szufladzie.
Wykorzystajcie czas z dzieckiem w domu! To zawsze procentuje.
W nurtujących sprawach zapraszam do kontaktu mailowego. Odpowiem na Wasze pytania. Adres e-mail dostępny na stronie przedszkola.
Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości!

Renata Simińska
Dyrektor MZS w Świeradowie-Zdroju

Administrator

CZEŚĆ – JESTEM KUZYNEM GRYPY!


JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?
Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Polską wersję – bezpłatnego i dostępnego w internecie wydawnictwa – przygotował kolektyw MamyProjekt.

Książeczka o wirusie 

 

Tomasz Przybylski

Drodzy Rodzice!


Do 20 marca 2020 r. trwa pierwszy etap rekrutacji do Miejskiego Przedszkola w Świeradowie-Zdroju. Od poniedziałku 16 marca 2020 r. przedszkole będzie zamknięte, wszyscy pracownicy pracują zdalnie. Prosimy o pobieranie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami z poniższych linków i przesyłanie wypełnionych na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Przybylski

Szanowni Rodzice!

W związku ze wzmożeniem działań profilaktycznych mających na celu zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci w przedszkolu proszę o zastosowanie się do następujących zaleceń:
1. Prosimy wprowadzać dzieci tylko dolnym wejściem od strony szatni.
2. Dzieci na półpiętrze będą odbierane przez panie woźne. Podobnie sytuacja będzie wyglądała przy odbieraniu dzieci z przedszkola.
Zmiany wchodzą w życie od poniedziałku tj. 9.03.2020 roku i będą obowiązywały do odwołania.

Jednocześnie zapewniam, że sytuacja w przedszkolu jest monitorowana pod kątem infekcji, a praca przebiega bez zakłóceń. O wszelkich zmianach będę Państwa informować na bieżąco.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość.

Wicedyrektor
Agnieszka Wielgo

Tomasz Przybylski
Szanowni Państwo
 
W związku z doniesieniami dotyczącymi koronawirusa informuję, że w obecnej chwili nie ma żadnych szczególnych zaleceń ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących tej sytuacji. Niemniej w przedszkolu wychowawczynie przeprowadziły zajęcia dotyczące zagrożenia koronoawirusem oraz uczulają dzieci w zakresie stosowania podstawowych zabiegów higienicznych. Zachęcam Państwa do śledzenia informacji podanych na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego www.gis.gov.pl
 
Renata Simińska
Dyrektor MZS
 
 
Tomasz Przybylski
Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju ogłasza nabór dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2020/2021.
Termin przyjmowania wniosków od 2 marca 2020 r. do 20 marca 2020 r. w sekretariacie Przedszkola.
 
Wnioski i załączniki w formie papierowej można pobrać w sekretariacie lub formie elektronicznej poniżej:
 
Tomasz Przybylski
Szanowni Rodzice!
 
Od 10 lutego 2020r. do 28 lutego 2020r. trwają zapisy do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie.
Zapisy codziennie w sekretariacie szkoły od godziny 8:00 do 15:00.
Karty zgłoszenia można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły:  MZS Świeradów-Zdrój
Tomasz Przybylski

Wczoraj (06.02.2020r.) w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
Zapraszamy obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Tomasz Przybylski
Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie–Zdroju informuje Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola o konieczności złożenia „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021”.
Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie Przedszkola od 5 lutego 2020  do 21 lutego 2020r.
W przypadku niezłożenia deklaracji  w w/w terminie dziecko zostanie wykreślone z listy wychowanków przedszkola na rok szkolny 2020/2021.
 
Formularz deklaracji do pobrania poniżej lub w wersji papierowej w sekretariacie przedszkola. 
Tomasz Przybylski
Ubiegły tydzień w grupie „Orzechowej” był poświęcony tematyce Arktyki i Antarktydy. Dzieci dowiedziały się jakie warunki życia panują na biegunie północnym i południowym, jakie zwierzęta zamieszkują te kontynenty oraz kim są Inuici. Przedszkolaki na zakończenie tygodnia mimo braku śniegu zbudowały wspólnymi siłami igloo. A jakim cudem im się to udało? Odpowiedź na to pytanie zawiera poniższa galeria.

Tomasz Przybylski
„Babciu, Dziadku, w Dniu Twego Święta, każdy wnuczek o Was pamięta...”

Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W piątek (24.01.2020r.) dzieci z grupy „Orzechowej” przywitały serdecznie w progach przedszkola zaproszonych gości, by wraz z nimi celebrować ten wyjątkowy dzień. Na początku spotkania wnuki przygotowały dla swoich dziadków krótki występ artystyczny po którym, obdarowały swoich bliskich własnoręcznie zrobionymi laurkami. Następnie przedszkolaki wraz z wychowawczynią zaprosiły seniorów do wzięcia udziału we wcześniej przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach m.in. „Zjedzenie cytryny bez kwaśnej miny”, „Czy to mój wnuczek?”, „Balon” itp. Wspólna zabawa sprawiła, że śmiechom nie było końca, a dziadkowie mogli poczuć się choć przez chwilę znowu jak dzieci. Pod koniec spotkania wnuki z dziadkami zapozowały do wspólnych zdjęć.