Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.
Tomasz Przybylski

🎅"6 grudnia jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
Wraca do nieba uśmiechnięty"🎅

We wtorkowe przedpołudnie przedszkolaki odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość – miał czerwony strój, długą brodę i dźwigał ciężkie worki z prezentami.
To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ 🎅🎅🎅
Przed swoim przybyciem jego elfy dostarczyły dzieciom tajemniczy pakunek, a w nim film od samego Mikołaja. Po obejrzeniu nagrania z daleka słychać było „mikołajowe dzwoneczki". Sprzyjająca aura – padający śnieg pozwolił Mikołajowi i jego elfom przybyć na czas! 🙂 Święty Mikołaj został przywitany tańcem oraz wspólnie odśpiewaną piosenką „7 reniferów".
Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, ale tego dnia na ich twarzach gościł przede wszystkim uśmiech i radość.
Na zakończenie wizyty Mikołaj wręczył przedszkolakom prezenty oraz pozował do wspólnych zdjęć 📷

Święty Mikołaju 🎅
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Tomasz Przybylski

MIŚ 🐻, bo to właśnie on obchodzi dziś swoje święto, był głownym bohaterem dnia we wszystkich grupach przedszkolnych. Z tej okazji dzieci przyniosły pluszaki, na zajęciach opowiadały o swoich przytulakach, rysowały plakaty, kolorowały, malowały, stemplowały, tworzyły misiowe puzzle i jadły miodek 🙂
Wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce 🐻🐻🐻

Tomasz Przybylski

Zazwyczaj naukę czytania dzieci rozpoczynają jako 6-latki. Tymczasem naukę czytania Metodą Krakowską, wybraną przez nasze przedszkole, można rozpocząć w wieku 3 lat. Niektóre dzieci przyswajają naukę czytania błyskawicznie. Większość jednak ma z tym problem. Metoda Krakowska pozwala na rozwój obu półkul mózgowych. Zajęcia oparte są o zabawę, sam cel czytania jest poboczny.
Na początku uczymy różnicowania kształtów, odnajdywania podobieństw i różnic, układania sekwencji, składania obrazków z części, ćwiczymy pamięć. To wszystko pomaga różnicować litery i sylaby, naturalny jest również kierunek czytania.
Naukę czytania rozpoczynamy od samogłosek, gdy dzieci opanują już odczytywanie sekwencji samogłosek, przechodzimy do prostych wyrażeń dźwiękonaśladowczych (hau, mu, kwa itp.). W dalszej kolejności przechodzimy do nauki odczytywania sylab. Kolejność wprowadzania sylab określają litery: p, m, b, l, f, w, t, d. Na samym końcu przechodzimy do składania z sylab całych wyrazów i czytania ze zrozumieniem.
Zajęcia przedstawione poniżej zostały przeprowadzone w grupie „Orzechowej” (5,6-latki).
Jak widać samogłoski i sylaby można wpleść w każdą zabawę. Warto pamiętać, że „praca z książką” to tylko śladowa część przy nabywaniu umiejętności czytania.


Tomasz Przybylski

W naszym przedszkolu cyklicznie, raz w tygodniu, odbywają się zajęcia taneczne prowadzone przez Pana Mariusza. Dzieci uczą się prostych układów, które nie tylko sprawiają przedszkolakom dużo radości, ale także rozwijają ich poczucie rytmu. Mamy nadzieję, że wszystkie zdobyte umiejętności, jak i poznane tańce będą mogły uświetniać nasze przedszkolne uroczystości oraz wywoływać zachwyt rodziców.

Tomasz Przybylski

17 listopada dzieci z grupy Kasztanowej ponownie gościły Pana Tomasza Maszkało, który powrócił z kolejnymi ciekawostkami ze świata przyrody. Tym razem tematem zajęć były sowy. Dzieci dowiedziały się kiedy i na co polują oraz jak wyglądają poszczególne gatunki sów, które można spotkać również w naszej okolicy.
Kasztany z zaciekawieniem oglądały figury omawianych gatunków, które zostały nam pożyczone dzieki uprzejmości Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 "Izerska Łąka". Przedszkolaki dowiedziały się także ciekawych rzeczy z życia cietrzewia, który zamieszkuje nasze okolice. Dziękujemy bardzo Panu Tomkowi za poświęcony czas i spowodowanie, że jesteśmy o kolejny krok bliżej natury.

Tomasz Przybylski

Jeż... pewnie nie raz spotkaliście na swojej drodze tego małego wędrownika. To właśnie on 10 listopada obchodził swoje święto. Tego dnia przedszkolaki bliżej poznały to niewielkie zwierzę, dowiedziały się jaką rolę pełni w środowisku, co mu zagraża oraz jak mu pomagać. Dzieci wykonały również ciekawe prace plastyczne, których jeż był głównym bohaterem.

Tomasz Przybylski

Każdy przedszkolak wie, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, dlatego też dzieci z każdej grupy w DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA przygotowały pyszne, zdrowe, pożywne pierwsze danie dnia. Były kolorowe, uśmiechnięte kanapki, owocowe szaszłyki, pyszne kanapki, pasty, sałatki owocowe, świeżo wyciskane soki oraz desery z jogurtem. Wszystko pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe.


Tomasz Przybylski

4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wszystkie dzieci mogły przebrać się za swoją ulubioną postać. Od samego rana przenieśliśmy się do krainy bajek, braliśmy udział w pokazie mody, pomogliśmy Kopciuszkowi znaleźć pantofelek, aby mógł pójść na bal, oddzielić ziarenko od grochu, próbowaliśmy nie zasnąć od zatrutego jabłka, wzięliśmy udział w balu i rozwiązaliśmy mnóstwo zagadek. Nasza wiedza na temat bajek i ich postaci mocno się wzbogaciła.

Administrator

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie - Zdroju, 

Szkoły Podstawowej nr 2 w Czerniawie oraz nauczycieli do udziału w konferencji pt. „Dzieci i młodzież w świecie cyfrowej pornografii i przemocy seksualnej”.
 
Spotkanie prowadzi prof. Jakub Andrzejczak w środę 23 listopada o godz. 17:00 w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie - Zdroju.
 
organizatorzy:
MZS w Świeradowie - Zdroju
Gmina Miejska w Świeradowie - Zdroju
 
 
 
Tomasz Przybylski

W czwartkowe przedpołudnie przedszkolaki, korzystając z ostatnich słonecznych dni jesieni, udały się na piesze wycieczki. Najstarsze grupy ruszyły na spacer ścieżką turystyczno-edukacyjną, która prowadzi po starym torze bobslejowym. Dzieci miały okazję poznać dziedzictwo naturalne i kulturowe Gór Izerskich. Ścieżka zaprowadziła ich aż do miejsca, gdzie dawniej stała skocznia narciarska. Młodsze grupy udały się na spacer śladami żabki Kwisi - pod hasłem "Co wiem o swoim mieście?". Ich celem była Hala Spacerowa. Wszystkie dzieci dzielnie maszerowały i obserwowały jak przyroda zmienia się jesienią. Zabawa oraz wspólnie zjedzone przekąski sprawiły, że dzień ten upłynął radośnie i atrakcyjnie.


Tomasz Przybylski

4 listopada zapraszamy wszystkie przedszkolaki na Dzień Postaci z Bajek.
Prosimy o przebranie dzieci za bajkową postać smile

Tomasz Przybylski

„Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów.
Dla wszystkich dzisiaj mamy, najpiękniejszy bukiet słów".

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek w wykonaniu grupy „Świerkowej” i „Orzechowej”. To był piękny dzień pełen radości i wzruszeń. Kochane Dzieci, bardzo dziękujemy smile


Tomasz Przybylski

1 września odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka wszystkich nowoprzyjętych dzieci. Jest to tradycyjna uroczystość, będąca oficjalnym powitaniem dzieci i ich rodziców przez Dyrekcję Miejskiego Zespołu Szkół, grono pedagogiczne oraz pracowników przedszkola. Dzieci wspólnie z Rodzicami złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania olbrzymią kredką na dzielnego przedszkolaka dokonała pani dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, medal dzielnego przedszkolaka oraz drobny upominek na dobry początek. Nie zapomniano także o Rodzicach, oni również odebrali swoje dyplomy gratulacyjne.

Serdecznie witamy wszystkie dzieci w gronie przedszkolaków! Życzymy Wam samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce :-)