Przedszkole Miejskie w Świeradowie

Oficjalna strona miejskiego przedszkola w Świeradowie-Zdroju.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Grupa Jarzębinowa chcąc uświetnić ten szczególny dzień, przygotowała wiersz Katechizm polskiego dziecka, czyli: Kto ty jesteś? Polak Mały.

Zachęcamy do obejrzenia!

Bajki mają w sobie coś magicznego, coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Jednak co się stanie, kiedy w naszych ulubionych bajkach pomieszają się postacie? O tym przekonały się przedszkolaki, które miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”.

DRODZY RODZICE

Mając na względzie potrzebę zahamowania rozwoju epidemii COVID-19 oraz z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, ogranicza się funkcjonowanie przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego.

Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na wniosek:
1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID dyrektor zorganizuje zajęcia w przedszkolu, do którego uczęszczają dzieci.

Wnioski można przesłać poprzez dziennik elektroniczny, na adres przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do skrzynki pocztowej przy głównym wejściu. We wniosku należy podać miejsce pracy (pełna nazwa).

Opieka będzie zapewniona dla dzieci, których dwoje rodziców lub rodzic samotnie wychowujący spełnia powyższe kryteria.

Drodzy darczyńcy.

Zakończyliśmy akcję zbierania żywności i akcesoriów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska „Przylasek”. Jesteśmy wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu, kto uczestniczył w naszej zbiórce „Walentynka dla zwierzaka”. Dzięki Waszej aktywności w naszej akcji charytatywnej, przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los zwierząt ze schroniska nie jest obojętny.

- Dziękujemy-
Danuta Mosiewicz/Wanda Rzeźnik

12.02.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Walentynkowy Konkurs Piosenki Dziecięcej. Udział w mim wzięli przedstawiciele niemal wszystkich grup przedszkolnych. Tematem przewodnim zaśpiewanych piosenek była przyjaźń. Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali się podczas występów i mamy nadzieję, że kolejne konkursy będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.

Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie – Zdroju informuje Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola o konieczności złożenia „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022”.

Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie Przedszkola od 8 lutego 2021 do 19 lutego 2021r.

W przypadku niezłożenia deklaracji w w/w terminie dziecko zostanie wykreślone z listy wychowanków przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

Wzór deklaracji do pobrania: