Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.

Tomasz Przybylski

19.10.2018 r. w piątkowy poranek grupa Sosnowa odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną „Izerka”, by wziąć udział w mirabelkowych warsztatach. Nasz pobyt rozpoczął się od wysłuchania z audiobooka fragmentu książki C. Harasimowicza „Mirabelka”. Dzieci ze skupieniem słuchały nagrania, a następnie odbyła się krótka pogadanka na temat niepodległości , historii oraz tego, czym dla nich jest wolność. W drugiej części zajęć, siedząc pod mirabelkowym drzewem, miały okazję opowiedzieć własne historie (takie, które są prawdziwe oraz zdarzyły się dawno). Kolejnym zadaniem dzieci było zaznaczenie swojej obecności w bibliotece. Trzy zespoły miały za zadanie wykonać mirabelkowe drzewa, ozdobione swoimi odrysowanymi rączkami. Każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w warsztatach „Mirabelka – kiełkująca historia”.
Na zakończenie dzieci miały możliwość samodzielnego oglądania książek. Nie zabrakło również pysznej i zdrowej przekąski w postaci jabłka, które dzieci wprost uwielbiają.