Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.

Tomasz Przybylski
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w naszym przedszkolu uczciliśmy  szczególnie. Od rana dzieci i rodzice byli witani uśmiechami oraz specjalnymi odznakami z ponadczasowym hasłem: „Życzliwość wystarczy”.  Żółty kolor od zawsze kojarzy się z radością i optymizmem. Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia wszyscy ubrani byli na żółto, bądź też mieli żółte akcenty.  Po  zjedzeniu śniadania wszystkie grupy zebrały się by wspólnie porozmawiać o życzliwości, obejrzeć film o „Jeżyku, który był smutny”, spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Piosenki Bardzo Kulturalnej”. Następnie każda z grup udała się do Szkoły, Urzędu Miasta, Nadleśnictwa, Miejskiej Biblioteki oraz do Stacji Kultury, by złożyć życzenia z okazji Dnia Życzliwości. Ten dzień przypomina nam, że warto się zatrzymać, uczynić dobry gest w stronę drugiego człowieka -  uśmiech, miłe słowo.
 
W tym dniu życzymy Wszystkim uśmiechu na twarzy i pozytywnych emocji :)