Dnia 29 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych.  W konkursie wzięły udział dzieci z grupy Dębowej, Jarzębinowej i Orzechowej. Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Anna Adamiak i Karolina Tetich.
Konkurs rozpoczęły dzieci odśpiewaniem hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”. W quizie wiedzy o Polsce dzieci odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące historii naszej ojczyzny, układały obrazek Godła Polski z części i wykonały flagi narodowe, próbowały również naszych polskich owoców i warzyw. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.
Serdecznie dziękujemy za pomoc Pani Kasi, Pani Iwonce i Pani Małgorzacie.