Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.

Tomasz Przybylski

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku nasze przedszkole bierze udział w programie "Mamo, tato, wolę wodę". Jest to już 10 edycja, która stawia przed nami nowe proekologiczne wyzwania! W ramach programu dzieci i nauczyciele brali udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka a także w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Dzieci dowiedziały się, co to jest ,,woda” i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. Poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwaliły nawyk częstego jej picia.
Na zakończenie programu, dnia 28.04.2018 r., w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Dwie najstarsze grupy „Leśne ludki” i „Słoneczka” przedstawiły krótkie proekologiczne przedstawienie dla młodszych kolegów i koleżanek. Dzieci dostały również zadania od kropelki wody, które zapisane zostały w listach.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.