Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.

Tomasz Przybylski

7 maja nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Świeradów-Zdrój. Dzieci mogły obejrzeć  wóz strażacki, przymierzyć hełm i na chwilę usiąść w wielkim, czerwonym wozie strażackim. Dowiedziały się w jakich akcjach biorą udział strażacy, jak wygląda ich ubiór, jakiego sprzętu używają. Przedszkolaki wykazały się znajomością numerów alarmowych. Wiedziały, że poza gaszeniem pożarów strażacy wyjeżdżają do wypadków drogowych, katastrof i klęsk żywiołowych, że ratują ludzi gdy zagraża im niebezpieczeństwo. Na pamiątkę naszego spotkania dzieci wręczyły gościom laurkę z życzeniami dla wszystkich strażaków.