Witamy w Przedszkolu Miejskim

Przedszkole Miejskie w Świeradowie-Zdroju wita na swojej stronie internetowej. Znajdziecie tu Państwo najnowsze wiadomości z życia przedszkola oraz niezbędne informacje i dokumenty.

Tomasz Przybylski

We wtorek 09.10.2018r. grupa  „Orzechowa” miała niezwykłą przyjemność zawitać w progach Nadleśnictwa Świeradów-Zdrój, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez Specjalistę Służby Leśnej - panią Barbarę Rymaszewską. Podczas wizyty  przedszkolakom została przybliżona rola lasu i drzew. Dzieci dowiedziały się, że drewno wykorzystywane jest m. in. do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.  Pani Basia opowiedziała również, o tym co warto ze sobą zabrać na spacer do lasu, co zrobić gdy ktoś się zgubi podczas wędrówki i na jakie niebezpieczeństwa możemy się natknąć w lesie.  Na „Orzeszki” czekała również miła niespodzianka - dzieci mogły spróbować i zasmakować „darów lasu” przyniesionych przez panią Basię takich jak: żurawina, miód, konfitura  z dzikiego bzu czy nawet konfitura z młodych pędów świerka używana do serów.
Serdecznie dziękujemy za tak niezwykłe spotkanie i poczęstunek.