Szukaj
Close this search box.
aktualności

Informacja dla rodziców

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Szanowni Rodzice!

Jak już wiadomo przerwa w uczęszczaniu dzieci do przedszkola została decyzją Rządu przedłużona do Świąt. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci oraz o Was drodzy Rodzice. Razem z nauczycielami staramy się wspierać Was we wszelkich sytuacjach problemowych. Korzystajcie z naszej pomocy, sprawdzajcie internetową stronę przedszkola, fb, w razie pytań piszcie maile do dyrektorów czy sekretariatu, kontaktujcie się z wychowawczyniami wg przyjętych do tej pory zwyczajów, m.in. za pomocą mediów społecznościowych. Przypominam, że jest możliwość skorzystania z pomocy psychologa w formie online. Adres mailowy posiadają nauczyciele.

Tak jak do tej pory będziemy zamieszczać propozycje zabaw dla dzieci w sposób zwyczajowo przyjęty. Jednak pamiętajmy, ze zgodnie z psychologią rozwojową oraz podstawą programową wychowania przedszkolnego, dzieci „uczą się” przez zabawę. Pozwólmy zatem naszym pociechom bawić się i wybierać formy aktywności. To doskonały sposób na rozwój dziecka. Pozwólmy także na niechęć do niektórych „zadań” i odmowę ich wykonania. Dziecko ma prawo być zmęczone. Proponujemy potrenować z dziećmi wiązanie butów, łączenie w pary wypranych skarpet, czy układanie sztućców w szufladzie.

Wykorzystajcie czas z dzieckiem w domu! To zawsze procentuje.
W nurtujących sprawach zapraszam do kontaktu mailowego. Odpowiem na Wasze pytania. Adres e-mail dostępny na stronie przedszkola.
Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości!

Renata Simińska
Dyrektor MZS w Świeradowie-Zdroju

Skip to content