Szukaj
Close this search box.
aktualności

IV Spotkanie z literaturą i poezją dziecięcą

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Już po raz czwarty spotkaliśmy się z literaturą i poezją dziecięcą. Tym razem gościem specjalnym była pani Alina Woźniak, z wykształcenia analityk medyczny z zamiłowania pisarka, która tworzy wiersze i bajki dla dzieci. Autorka dwóch książek „O czym szemrze strumyk” i „Bajeczki znad rzeczki”. Obie są pisane wierszem, dzięki czemu dzieci łatwiej zapamiętują, uczą się powtarzać, przez co utrwalają sobie nie tylko treści utworu, ale i zawartą w nich wiedzę. 23 maja dzieci z naszego przedszkola oraz zaroszeni goście – przedszkolaki z Krobicy, słuchały utworów autorki, która zaprezentowała im fragmenty swojej twórczości, czytając wiersze.

Po krótkiej muzyczno-ruchowej przerwie odbył się Przegląd Recytatorski, podczas którego kolejny raz zrezygnowaliśmy z tradycyjnej rywalizacji konkursowej i przyznawaniu miejsc, co daje młodym recytatorom możliwość koncentrowania się na jak najlepszym wykonaniu zadania, czyli recytacji. Każdy przedszkolak na scenie już jest zwycięzcą, gdyż włożył niezwykle dużo pracy w przygotowanie się do tego wydarzenia oraz jak najlepsze zaprezentowanie się. Każdy występ za pomysłowość w interpretacji tekstu, śmiałość oraz odwagę został nagrodzony gromkimi brawami, a po krótkiej przerwie na poczęstunek mali artyści zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi.

Skip to content