Szukaj
Close this search box.
aktualności

Jak przedszkolaki witały wiosnę

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W czwartek, 21 marca nasze przedszkole ciepło przywitało długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Ku naszej uciesze podczas obchodów nie zabrakło najważniejszego gościa, samej wiosny, która przyszła do nas z ciepłą i słoneczną aurą. Powitanie wiosny rozpoczęło się od przeczytania listu od Pani Wiosny, w którym było szereg informacji o zwiastunach wiosny. Dzieci mogły sobie przypomnieć, że w tym czasie ptaki zaczynają wracać do naszego kraju, zakładają gniazda, pięknie śpiewają, pojawiają się pierwsze pąki i kwiaty, wszystko wokół się zieleni. My przedszkolaki także pięknie śpiewamy i w prezencie dla zacnej Pani Wiosny zaśpiewaliśmy piosenkę „Uśmiechnięta wiosna”.

Następnie każda grupa z gracją zaprezentowała się w wiosennych strojach podczas pokazu mody. Tego dnia nie mogło zabraknąć oczywiście wiosennego pochodu. Wszyscy wyszliśmy na spacer po naszym pięknym mieście, a śpiewając i grając na instrumentach oznajmialiśmy mieszkańcom Świeradowa, że nadeszła wiosna. Z bukietami kwiatów odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską „Izerka”, Policję, Pocztę, Nadleśnictwo i Urząd Gminy. Pełni wrażeń i zadowoleni z pięknej pogody wróciliśmy na pyszny obiadek.

Skip to content