Szukaj
Close this search box.
aktualności

„Jak wróbelek Elemelek zamieszania zrobił wiele”

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

28.03.2019, mimo deszczowej pogody, dzieci z grupy Jarzębinowej wyruszyły na zajęcia w Izerce, które przygotowano pod hasłem „Jak wyobrażamy sobie ekologię”. Po powitaniu przez dyrektora dzieci przeszły do sali, gdzie czekała na nich radna – nauczyciel Urszula Romanowicz, która przeprowadziła pogadankę na temat: „Jak mogą na swój sposób zachowywać się ekologicznie”. Wspólnie ustalono, że zachowania te można osiągnąć dzięki segregacji śmieci, zachowaniu czystości w lesie i nie tylko, sprzątaniu po swoich pupilach, nie marnowaniu wody.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania z książki H. Łochockiej „Jak wróbelek Elemelek zamieszania zrobił wiele”. Wesołe przygody wróbelka wywołały sporo śmiechu u dzieci. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie kredkami i ozdobienie kolorowymi piórkami postaci wróbelka a następnie wycięcie go i powieszenie na dużej gałęzi brzozowej. Bardzo szybko na gałązce zawisło 13 pięknych i kolorowych ptaszków. Na zakończenie już obowiązkowo, był czas na buszowanie w Kąciku Malucha i przeglądanie książeczek, zabawę pluszakami oraz zdrową przekąskę.

Skip to content