Szukaj
Close this search box.
aktualności

„Jarzębinki” wypatrują wiosny

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

>Dwa dni przed kalendarzową wiosną Grupa Jarzębinowa wybrała się wraz z panią Katarzyną Męciną na poszukiwania wiosny. Pani Kasia miała ze sobą list od Wiosny, która przygotowała dla nas kilka zadań do wykonania. Jednym z nich było zaśpiewanie wiosennej piosenki. Poza tym rozwiązywaliśmy zagadki o zwiastunach wiosny i rozpoznawaliśmy je na zdjęciach, a także widzieliśmy pąki na krzewach i drzewach, oraz słyszeliśmy głosy ptaków.

Po wykonaniu zadań przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu. Podczas wycieczki nie zabrakło pogodowych atrakcji. Mieliśmy możliwość sprawdzić co oznacza powiedzenie ,,W marcu jak w garncu”. Tego dnia było zarówno słońce, pochmurne niebo, ale i deszcz ze śniegiem i sam śnieg a nawet grad. Pełni wrażeń pomaszerowaliśmy do Nadleśnictwa, gdzie na zakończenie naszego przedwiosennego spotkania otrzymaliśmy upominki – książeczki pt. „Las”.

Agnieszka Dworak

Skip to content