Jasełka 2018

Świąteczną tradycją naszego przedszkola stały się jasełka, wystawiane jak co roku przez najstarsze grupy przedszkolne. W naszym kalendarzu imprez i tym razem nie mogło zabraknąć tego wspaniałego widowiska związanego z Bożym Narodzeniem. We wtorek 18 grudnia grupa „Orzechowa” oraz „Sosnowa” przedstawiły zaproszonym gościom (rodzicom, dziadkom, paniom dyrektor, pracownikom przedszkola oraz przedstawicielom Urzędu Miasta i Gminy Świeradów-Zdrój) tę niezwykłą historię o narodzinach Jezusa w Betlejem, oprawioną kolędami i pastorałkami.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji, a na scenie z dużym przejęciem wiernie odtwarzały swoje role, wykazując przy tym umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Dzięki przedszkolakom i ich zaangażowaniu w całe widowisko, wszyscy ulegli świątecznemu nastrojowi i czarowi występów, a dzieci za włożony trud zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz koszem owoców i słodyczy.

Magdalena Mielniczyn/Danuta Mosiewicz