Szukaj
Close this search box.
aktualności

Konkurs UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W ostatnim dniu zimy, czyli 20 marca, przedszkolaki oraz uczniowie z regionu spotkali się na XVIII edycji konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”.
Młodzi ratownicy rywalizowali w sprawdzianie wiedzy w dwóch obszarach: „BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE – EDUKACJA EKOLOGICZNA” oraz „BEZPIECZEŃSTWO DNIA CODZIENNEGO”. Musieli wykazać się także umiejętnością podejmowania praktycznych działań w sytuacjach trudnych.

Nasza drużyna w kategorii grup przedskolnych w składzie: Hanna Mączko, Maciej Maszkało i Filip Komisarz spisała się znakomicie. Sprawnie i racjonalnie reagowali na pozorowane na stanowiskach zagrożenia takie jak np. skaleczenia, oparzenia, atak psa. Dzieci doskonale wykonywały czynności ratownicze, rozumiejąc potrzebę niesienia pomocy poszkodowanym. Prezentowały postawy zgodne z etyką ekologiczną, podkreślając swoje aktywne uczestnictwo w środowisku przyrodniczym.
Dzieci wróciły szczęśliwe i bogatsze w doświadczenia, które będą mogły wykorzystać w przyszłym roku w szkole.
Uczestnicy w nagrodę za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Skip to content