Mikołajki 2019

„6 grudnia jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
Wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość – miał czerwony strój, długą brodę i dźwigał ciężkie worki z prezentami. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Przed swoim przybyciem jego elfy dostarczyły nam list, w którym Mikołaj prosi o pomoc –  elfy pogubiły mikołajowe czapki, a w nocy wiał bardzo silny wiatr i rozniósł je po całym przedszkolnym ogrodzie. Każda z grup tuż po śniadaniu ciepło się ubrała i wyruszyła na poszukiwania. Po odszukaniu wszystkich czapek z daleka słychać było „Mikołajowe dzwoneczki”.

Pomimo braku śniegu, Mikołaj przybył na czas! Każda z grup na prośbę Mikołaj wykonała specjalne zadanie. Grupa Sosnowa – laurki dla zapracowanych elfów, grupa Kasztanowa – kolorowy łańcuch, Grupa Świerkowa i Dębowa – świąteczne skarpety a dwie najstarsze grupy Jarzębinowa i Orzechowa – świąteczne gwiazdki. Wszyscy starannie wykonali powierzone zadanie. Święty Mikołaj został przywitany wspólnie zaśpiewaną piosenką „A Mikołaj pędzi…”.

Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na nie jednej twarzy można było dostrzec niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość.  Mikołaj wręczył każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wspaniałe – klocki, puzzle, owoce i słodycze.
Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!