Szukaj
Close this search box.
aktualności

Mirabelka – kiełkująca historia

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Grupa Jarzębinowa 11 października w bibliotece „Izerka” rozpoczęła cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży „Mirabelka – lekcja historii dla wszystkich”. Dzieci już na początku, siedząc wygodnie na kolorowych poduchach posłuchały pogadanki o mirabelkowym drzewie, a także wysłuchały fragmentu książki C. Harasimowicza „Mirabelka” oraz wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Na jego podstawie wymieniały nazwy różnych warzyw i rozmawiały o tym jak ważne jest ich jedzenie, żeby być zdrowym, mieć dobre samopoczucie i być pełnym werwy. Następnie kolorowały i wycinały warzywa i owoce. Kolejnym krokiem było przyklejenie ich do kosza. Za dobrze wykonaną pracę poczęstowane zostały zdrowym jabłkiem.

Jedząc smaczne jabłuszko usiadły na kolorowych poduszkach pod drzewkiem mirabelkowym i rozmawiały o tym czym jest „historia”. Według dzieci jest to opowiadanie jakiegoś wydarzenia, a drzewa które żyją bardzo długo mogą opowiedzieć wiele różnych historii z bardzo odległych czasów. Pobyt przedszkolaków został utrwalony na tle drzewka z mirabelkami i ich imionami. W ten sposób dzieci już tworzą historię „Izerki” i naszego miasta. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „Dyplom za udział w warsztatach Mirabelka – kiełkująca historia”.

Skip to content