Szukaj
Close this search box.
aktualności

Muchomorki poznają okoliczne atrakcje turystyczne

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

28 czerwca przedszkolaki z grupy Muchomorki spędziły bardzo ciekawie i aktywnie. Mianowicie chwilę po śniadaniu wyruszyły na wycieczkę autokarową do Czerniawy oraz miejscowości Sucha. Celem wycieczki do Czerniawy była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka, gdzie dzieci obejrzały krótki film o życiu pszczół, zapoznały się z budową ula oraz pracą pszczelarza, wykonały także poidełka dla owadów. Następnie odwiedziły Czarci Młyn gdzie z zaciekawieniem słuchały opowieści pani przewodnik nt. procesu powstawania mąki oraz roli pracy młynarza. Po krótkiej przerwie wyruszyły w dalszą część wycieczki.

Celem był Zamek Czocha, gdzie przedszkolaki miały możliwość zwiedzania dziedzińca oraz komnat zamkowych. Po intensywnym poranku przyszedł czas na regeneracyjny posiłek, który smakował dzieciom wyjątkowo po tak aktywnym zwiedzaniu. Na deser były lody, które smakowały równie wybornie. W drodze powrotnej przedszkolaki zobaczyły jeszcze Zaporę Leśniańską, przeszły ją pieszo podziwiając malowniczy obrazek. Około godz. 14:30 Muchomorki odrobinę zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

Skip to content