Szukaj
Close this search box.
aktualności

Muminki – są super !!!

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

10.01.2019 grupa Jarzębinowa rozpoczęła w „Izerce” cykl spotkań poświęconych Muminkom, istotom stworzonym przez Tove Jannson. Ponieważ za oknem nastała piękna, śnieżna zima, panie wybrały opowieść o zimie w krainie Muminków, a do głośnego czytania została zaproszona Aleksandra Kasprzak, która na swoim koncie ma już niejedno spotkanie z przedszkolakami. Siedząc w specjalnym fotelu przeczytała dzieciom opowiadanie o zimie i czarach. Jarzębinki dowiedziały się jak kształtują się relacje rodzinne i jakie są zwyczaje Muminków (sen zimowy), a także jaki jest ich charakter i dziwactwa. Następnie pokolorowały portrety Mamy Muminka, Taty Muminka, Muminka, Małej Mi i Migotki.

Przedszkolaki wzięły sobie do serca informacje, że Migotka (sympatia Muminka) przybiera kolor ciała w zależności od swojego nastroju, dlatego powstało dużo tęczowych portretów Migotki. Muminki wzbudziły sympatię u dzieci. Po obejrzeniu kolekcji książek o Muminkach dostępnych w Izerce, dużo dzieci deklarowało zamiar przeczytania o ich przygodach. Po zajęciach dzieci zostały tradycyjnie poczęstowane jabłkiem.

Skip to content