Szukaj
Close this search box.

O naszym przedszkolu

Od roku 2020 przenieśliśmy się do nowo wybudowanej siedziby naszego przedszkola zlokalizowana w pobliżu Miejskiego Zespołu Szkół przy ul. Piłsudskiego 5A.

Nasze przedszkolaki przez zabawę uczą się wielu ciekawych rzeczy – zaplatają sznurki techniką makramy, plotą wianki przy okazji zabaw na powietrzu. W trakcie pobytu na boisku poznają stare-nowe zabawy podwórkowe – gra w klasy, skaczą przez długą skakankę, gumę. Rozwijają swoje zdolności plastyczne, rysując kredą po boisku asfaltowym. Przedszkolaki próbują również swoich sił w grach zespołowych – w piłkę nożną oraz koszykówkę. Nowe, duże, w pełni wyposażone sale pozwalają na realizację ciekawych pomysłów. Dzieci mogą uczyć się literek korzystając z tablicy interaktywnej. Ciekawe konstrukcje znajdujące się w każdej sali umożliwiają nam min. zabawy tematyczne, np. w dom, Indian, budowanie baz, namiotów.

Dzieci z chęcią korzystają również z przestronnej sali teatralnej oraz sali z lustrzaną ścianą do zajęć tanecznych oraz gimnastycznych – dzieci je wręcz uwielbiają! Zmienił się nie tylko wystrój przedszkola, ale i kuchnia. Posiłki przyrządzane są w nowoczesnej, w pełni wyposażonej kuchni. Pozwala to naszym wspaniałym kucharkom rozwinąć skrzydła i serwować nie tylko zdrowe, ale też smaczne i atrakcyjniej wyglądające posiłki.

Nasze przedszkole w starym budynku działało od 1950r. do roku 2020. Wcześniej w tym budynku mieściła się Villa Brehme wraz z apteką oraz kawiarnia Hofjager. Po wojnie zaś Knajpka „Pod dzikiem”.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z grupy FB Miłośnicy Bad Flinsberg/ Świeradowa-Zdroju i za ich odszukanie i ich udostępnienie serdecznie dziękujemy.

Poniżej kilka zdjęć z prywatniej kolekcji Pani Kijewskiej - wychowawczyni w naszym przedszkolu w latach 60tych i 70tych.

Skip to content