Szukaj
Close this search box.
aktualności

Opowieści o choince

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

11 grudnia odbyły się zajęcia dla grupy Jarzębinowej w bibliotece „Izerka”. Pogoda była bajeczna. Od rana sypał śnieg i dzieci ozdobione płatkami śniegu, zawędrowały do zaprzyjaźnionej „Izerki”, gdzie wysłuchały „Opowieści o choince” z książki Anny Sójki „Bajki z Krainy Mikołajów”, w której Mikołaj z rodziną wykonał kolorowy łańcuch dla choinki. W drugiej części zajęć odbyły się rozmowy z dziećmi o tradycjach ubierania choinki w ich domach. Cóż się okazało?! Niektórzy robią to w samą Wigilię, a inni wcześniej.

Choinki są przeważnie sztuczne, ubierane kolorowo, a dzieci lubią jak są na nich cukierki i pierniczki. Kolejnym zadaniem było ozdobienie wykonanej choinki z bibuły. Każde dziecko dostało wyciętą z kolorowego papieru bombkę, którą ozdobiły przeróżnymi, błyszczącymi cekinami. Gotowe bombki zostały przyczepione do choinki i pięknie ją przystroiły.

Po zajęciach plastycznych „Jarzębinki” mogły zapoznać się z wystawą książek o tematyce świątecznej, a ponieważ zbliżają się święta i wszędzie pachnie już piernikami, przedszkolaki zostały poczęstowane tymi pysznymi świątecznymi przysmakami, a część z nich otrzymały, aby ozdobiły przedszkolną choinkę. Korzystając z wizyty w bibliotece, Grupa Jarzębinowa zaniosła wykonane przez chętne dzieci aniołki, które wezmą udział w konkursie, a także przekazała na ręce pani dyrektor, kartkę z życzeniami świątecznymi dla wszystkich pracowników, od całej społeczności przedszkolnej. Życząc Wesołych Świąt pożegnaliśmy się do spotkania w 2019 roku.

Skip to content