Szukaj
Close this search box.
aktualności

Orzeszki w Nadleśnictwie

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

We wtorek 09.10.2018r. grupa „Orzechowa” miała niezwykłą przyjemność zawitać w progach Nadleśnictwa Świeradów-Zdrój, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez Specjalistę Służby Leśnej – panią Barbarę Rymaszewską. Podczas wizyty przedszkolakom została przybliżona rola lasu i drzew. Dzieci dowiedziały się, że drewno wykorzystywane jest m. in. do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych. Pani Basia opowiedziała również, o tym co warto ze sobą zabrać na spacer do lasu, co zrobić gdy ktoś się zgubi podczas wędrówki i na jakie niebezpieczeństwa możemy się natknąć w lesie. Na „Orzeszki” czekała również miła niespodzianka – dzieci mogły spróbować i zasmakować „darów lasu” przyniesionych przez panią Basię takich jak: żurawina, miód, konfitura z dzikiego bzu czy nawet konfitura z młodych pędów świerka używana do serów.

Skip to content