Szukaj
Close this search box.
aktualności

Pierwsza pomoc w grupie „Słoneczka”

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Dnia 13 marca w grupie „Słoneczka” odbyło się niecodzienne zebranie dzieci wraz z rodzicami. Specjalnym gościem był pan Andrzej Ciosk, który w ciekawy sposób zapoznał uczestników z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy. Dzieci po raz pierwszy widziały fantomy na których ćwiczyły razem z rodzicami resuscytację. Poznały kolejne czynności, jakie należy wykonać przy poszkodowanym. Dowiedziały się do czego służy koc termiczny, a także utrwaliły podstawowe numery alarmowe. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w „szkoleniu”.

Dziękujemy serdecznie panu Andrzejowi Ciosk za przekazanie wiedzy w tak interesujący sposób, a rodzicom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Szczególne podziękowania składamy także firmie TRS Artur Mądracki z Jeleniej Góry za udostępnienie fantomów do resuscytacji.

Czy to obcy na ulicy, czy ktoś bliski w szkole, w domu,
może już na ciebie liczyć, wiesz co zrobisz: wezwiesz pomoc.
Działaj jak cię nauczono, bezradności powiedz: „nie!”,
gdy ratujesz życie komuś bądź spokojny.
Nie bój się, wiedzę masz, odrzuć strach, wiedzę chwyć,
przecież człowiek dzięki tobie może żyć!

Skip to content