Szukaj
Close this search box.
aktualności

Przedszkolaki w planetarium

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

11, 12 i 13 grudnia w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju gościło planetarium „Bajkonur”. Jest to nowoczesna, multimedialna pomoc dydaktyczna. Umożliwia przekazywanie wiedzy astronomicznej w atrakcyjnej dla młodego widza formie. Planetarium to znakomita zachęta do zainteresowania dzieci i młodzieży kosmosem. Seanse są dostosowane do wieku i możliwości dzieci i młodzieży. W pokazach brały udział wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanego astronoma. Kosmos mieliśmy na wyciągniecie ręki. Wydawało się, że możemy dotknąć gwiazd, znaleźć się na Księżycu lub innej planecie. Seanse są doskonałym uzupełnieniem programu nauczania elementów astronomii w przyrodzie i geografii. Świetna zabawa! Wiedza sama wchodzi do głowy.

Agnieszka Wielgo

Skip to content