Szukaj
Close this search box.
aktualności

Relacja z VII Pikniku Rodzinnego

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W piątkowe popołudnie (8 czerwca), już po raz siódmy, całe rodziny wspólnie bawiły się na corocznej imprezie plenerowej organizowanej przez Przedszkole Miejskie i Radę Rodziców, przy wsparciu Urzędu Miasta. Atrakcje przygotowane na nasz Piknik Rodzinny zawsze cieszą się dużą popularnością przyciągając zarówno dzieci jak i dorosłych. Tak było i tym razem. Festyn rozpoczął krótki występ artystyczny przedszkolaków dla rodziców. Następnie pani Ewa Hofman, lokalna zawodniczka uprawiająca biegi długodystansowe, przeprowadziła profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem (przez ogród przedszkolny), zumbą i konkurencjami potyczek rodzinnych. Zawody sportowe były bardzo emocjonujące, zwłaszcza dwuosobowe wyścigi rowerków biegowych. Zwycięzcy nagradzani byli talonami na napoje i smakołyki z przedszkolnej kuchni lub mini-zabawkami.

Do dyspozycji gości były stoiska zdrowej żywności i koktajle witaminowe, domowe ciasta upieczone przez rodziców, kawa, herbata i napoje. Jak świeże bułeczki „schodziły” kiełbaski z grilla. Dzieci najchętniej wybierały loterię fantową, stanowiska malowania twarzy i balonowych figurek oraz ich ulubiony dmuchany plac zabaw. Nowością w tym roku były warsztaty mozaiki szklanej, gdzie każdy miał możliwość własnoręcznego wykonania ozdób z małych kolorowych szkiełek. Uczestnicy pikniku bawili się wyśmienicie dzięki bardzo rodzinnej atmosferze i wspaniałej pogodzie, wprowadzającej wszystkich w radosny nastrój. Nad porządkiem na imprezie czuwał Komisarz Lew, który przyjechał jednym z najnowocześniejszych radiowozów policyjnych w województwie.

Skip to content