Rozbiegane przedszkolaki

W minionym tygodniu już po raz trzeci przedszkolaki z naszego przedszkola oraz rodzice wzięli udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaka, akcji organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola. Po pożywnym śniadaniu, w sportowych strojach i numerkiem startowym na piersi wszystkie dzieci udały się do pobliskiego parku, gdzie czekała już na nie pani Ewa Hofman, doświadczona, lokalna biegaczka, która poprowadziła rozgrzewkę przed biegiem, a następnie z każdą z grup przedszkolnych pokonała wyznaczoną trasę.

Razem – dzieci, Panie oraz rodzice przebiegły 15 000 m! To wspaniały, wybiegany i zasłużony sukces. Po biegu jak po prawdziwych zawodach biegowych nastąpiło rozciąganie i wyciszenie w celu uspokojenia mięśni. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale, a każda z grup przedszkolnych została nagrodzona dyplomem oraz tacą pełną owocowych witamin. Sprintem do Maratonu to doskonała okazja, aby dzieci od najmłodszych lat dostrzegły w sobie siłę i wolę walki, aby pokazać im, że potrafią i mogą wszystko. Bo ukończenie tego biegu, to nie dzieło przypadku, ale ich walka, siła i motywacja.