Szukaj
Close this search box.
aktualności

„Sarna nie jest żoną jelenia”

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

„Sarna nie jest żoną jelenia”- między innymi o tym dzieci z grupy „Orzechowej” dowiedziały się, biorąc udział w zajęciach zorganizowanych 04.10.2019r. przez p. Kasię Męcinę pracującą na co dzień w Nadleśnictwie Świeradów. Przedszkolaki na zaproszenie pani leśnik udały się do „Chaty Drwala”, gdzie przez chwilę mogły poczuć się jak w kinie oglądając film o przyrodzie Gór Izerskich.

Po seansie pani Kasia rozmawiała z dziećmi na temat Hali Izerskiej, o występującej na jej terenie ciekawej roślinności- rosiczce okrągłolistnej, wełniance, kosodrzewinie, żurawinie, a także o zwierzętach takich jak sarna, jeleń, dzik, cietrzew czy sóweczka zwyczajna. „Orzeszki” również dowiedziały się podczas zajęć, że na Hali Izerskiej wszechobecne jest torfowisko wysokie, dlatego też pani Kasia zaprosiła dzieci do ogrodu edukacyjnego, gdzie mogły dotknąć i zobaczyć na własne oczy jak wygląda torf oraz roślinność charakterystyczna dla Hali Izerskiej.

Grupa Orzechowa dziękuje za ciekawe zajęcia i już czeka na kolejną wizytę!

Skip to content