Szukaj
Close this search box.
aktualności

„Słoneczka” i „Leśne Ludki” na Zajęczniku

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

23 kwietnia w piękny słoneczny dzień dwie najstarsze grupy przedszkolne wybrały się wraz z panią leśnik Katarzyną Męciną na ścieżkę edukacyjną „Zajęcznik”. Jest to interaktywna leśna ścieżka edukacyjno-przyrodnicza powstała w 2012 r. z inicjatywy Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Świeradów, a jej celem jest interaktywna edukacja przyrodniczo-leśna, z uwzględnieniem naszego regionu – czyli Gór Izerskich (tzn. „nasze” zwierzęta i rośliny).

Ścieżka edukacyjna 9 stanowisk – tablic:

  • Gdzie mieszkam
  • Roślina – zwierzę
  • Układanka łowiecka
  • Mieszkańcy Izerskiego lasu
  • Lekcja dendrologii
  • Zobaczysz mnie w dzień czy w nocy
  • Znajdź moją mamę
  • Łańcuch pokarmowy
  • Leśne cymbały

Wszystkie stanowiska były wielką atrakcją dla naszych dzieci. Dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny można spotkać w naszych lasach, a także przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie i w drodze do lasu. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola na obiadek.

Skip to content