Szukaj
Close this search box.
aktualności

„Słoneczka” poszukują oznak wiosny

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Drugiego dnia wiosny „Słoneczka” wybrały się wraz z panią Kasią Męciną z Nadleśnictwa Świeradów na poszukiwania wiosny do pobliskiego parku. Na miejscu okazało się, że Pani Wiosna dzień wcześniej zostawiła dla dzieci list, w którym oprócz przywitania się zapisała kilka zadań do wykonania.

Pierwsze z nich polegało na odgadnięciu przez dzieci pięciu wiosennych zagadek. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę „Idzie wiosna”, po której rozeszli się po parku w celu poszukiwania wiosennych kwitków, które ukryte były za drzewami lub w krzakach. Do znalezienia było 8 okazów, które następnie pod czujnym okiem pani Kasi rozpoznawały. Przedszkolaki znają już różnice między przebiśniegiem a śnieżycą wiosenną, a także potrafią rozpoznać: podbiał, krokusy, zawilce, przylaszczkę, sasankę, pierwiosnka. Kolejnym zadaniem było wykonanie kilku ćwiczeń. „Słoneczka” zamieniały się w jaskółkę, śpiewały pięknie jak skowronek oraz naśladowały kukułkę.

Po wykonaniu wszystkich zapisanych zadań, przedszkolaki udały się do Chaty Drwala przy Nadleśnictwie, gdzie kolorowali znalezione okazy wiosennych kwiatów. Na koniec okazało się, że grupa „Słoneczka” bezbłędnie wykonała wszystkie polecenia Pani Wiosny, dlatego w nagrodę otrzymały płytę DVD „Na tropie sześcioptaka”. Nie była to jednak ostatnia nagroda tego dnia. Po przyjściu do przedszkola czekała na grupę jeszcze jedna niespodzianka. Otóż w IX konkursie „Mój pomysł na Palmę Wielkanocną” zajęły 3 miejsce.

Skip to content