Szukaj
Close this search box.
aktualności

Słoneczka w bibliotece

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

13.04.2018 w „Izerce” dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zainteresować książką, przypomnieć o konkursie plastyczno-literackim „Przyjaźń z Wandą Chotomską” oraz o święcie „Książki z Różą”.

W pierwszej części spotkania dyrektor biblioteki przeczytała najnowszą zakupioną książkę Jennifer Berne, z ilustracjami Keith Bendis o szpaku Kajtku, który został małym, wielkim miłośnikiem książek, wolał spędzać czas w bibliotece, gdzie czuł się szczęśliwy. Ta niezwykła książka zaraża młodego czytelnika miłością do książek, ale też uświadamia czym jest przyjaźń. Z twórczości W. Chotomskiej dzieci wysłuchały wiersze z tomiku „Kram z literami”. Jednocześnie przypomniano o trwającym konkursie poświęconym wielkiej poetce dziecięcej.W drugiej części zajęć „Słoneczka” zapoznały się z ideą zbliżającego się Święta Książki i Praw Autorskich.

Legenda o świętym Jerzym i smoku i pięknym krzaku z różami bardzo im się podobała. Prawie każde dziecko ma swoją ulubioną książkę, którą rodzice czytają im przed snem. W związku z tym dzieci wykonały samodzielnie zakładkę do książki. Warunek był jeden – róża miała być elementem najbardziej widocznym. Powstało 13 różnorodnych zakładek, obok róży pojawili się bohaterowie ulubionych bajek.

Obowiązkową częścią spotkań jest umożliwienie dzieciom samodzielnego wybierania książek z półek. Grupa „Słoneczka” jest częstym gościem w „Izerce”, dlatego tym razem to właśnie MY opowiedzieliśmy pracownikom biblioteki, jak należy obchodzić się z książką a następnie skorzystaliśmy z zasobów biblioteki z działu dla dzieci. Na koniec wizyty tradycyjnie zostali poczęstowani jabłkiem – zdrową przekąską.

Skip to content