Szukaj
Close this search box.
aktualności

„Słoneczka” z „Kicią – Kocią” w bibliotece

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Z okazji Tygodnia Bibliotek grupa „Słoneczka” odwiedziła świeradowską bibliotekę, gdzie przedszkolaki posłuchały książeczki Anity Głowińskiej z cyklu „Kicia Kocia”, tym razem o tym jak Kicia Kocia poszła z mamą do biblioteki i zobaczyła, że jest to bardzo ciekawe miejsce. W bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, ale także zobaczyć teatr, namalować ilustracje, spotkać się z pisarzem, zrobić coś fajnego.

W drugiej części zajęć dzieci musiały odgadnąć dwie zagadki:

  • Choć nie ma zamka ani kluczyka otwierasz ją i zamykasz. W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści, wierszyków, bajek i opowieści (książka)
  • Kto na półkach książek ma bez liku i dba o książki i czytelników? (bibliotekarz)

Zagadki okazały się bardzo łatwe dla dzieci, więc pobawiły się jeszcze w zgadywanie tytułów bajek i odgadywanie imion bohaterów książek dla dzieci np.:

  • idzie do babci przez las i niesie w koszyczku jedzenie.

Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie a potem same tworzyły opisy i wzajemnie je odgadywały. Następnym zadaniem było wykonanie rysunku naszej biblioteki i tego wszystkiego co możemy w niej robić. Wizytę tradycyjnie kończyło samodzielne oglądanie książek przez dzieci i zdrowa przekąska (jabłko).

Skip to content