Szukaj
Close this search box.
aktualności

Śniadanie Daje Moc

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

8 listopada realizowaliśmy w naszym przedszkolu dzień „Śniadanie daje moc”. Rozpoczęto go od odwiedzin Toli – superbohaterki, która przyleciała do naszego przedszkola sprawdzić jak odżywiają się nasze przedszkolaki, pomóc w przygotowaniu zdrowego, pysznego śniadania oraz uświadomić dzieciom jak ważne jest ono dla naszego organizmu.

W tym dniu dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowywali drugie śniadanie mając na uwadze, by wszystkie produkty były odpowiednio dobrane. Podczas przygotowywania pysznego śniadania dzieci wykorzystywały różne produkty, które poznały wcześniej z piramidy zdrowego żywienia, toczyły wiele rozmów na temat ich doboru oraz uczyły się, jak ciekawie i estetycznie przygotować pożywne śniadanie dla całej rodziny.

Oprócz kolorowych kanapek, myszek z jajek, sałatki owocowej, uczniowie przygotowywali też szaszłyki, soki, zdrowe słodkie deserki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wykazali się dużą fantazją i pomysłowością przy komponowaniu posiłku. Akcja edukacyjna dostarczyła dzieciom wiele radości z samodzielnie przygotowanego zdrowego śniadania i jego degustacji z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że przyczyni się też do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania. Podsumowaniem akcji była degustacja przygotowana dla rodziców, opiekunów.

Skip to content