Szukaj
Close this search box.
aktualności

Spotkanie z Mikołajem

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci od kilku dni szykowały się na jego przyjście. Pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów oraz przygotowywały dekoracje. W czwartek tuż po przyjściu do przedszkola, dzieci odnalazły w swoich salach list od św. Mikołaja ze wskazówkami, gdzie i jak go znaleźć. Dodatkowo każda grupa otrzymała do ułożenia puzzle. Po wykonaniu zadania, cała społeczność przedszkolna, śladami pozostawionymi przez Mikołaja w przedszkolu i na zewnątrz, wyszła na podwórko, gdzie wypatrywała najważniejszej osoby tego dnia. Nagle dzieci usłyszały dźwięki dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Tym razem przyjechał do nas bryczką. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św.

Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Skip to content