Szukaj
Close this search box.
aktualności

Spotkanie z Poezją i Literaturą Dziecięcą 2023

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

1 marca przedszkolaki ze starszych grup uczestniczyły w imprezie przedszkolnej pod hasłem „SPOTKANIE Z LITERATURĄ I POEZJĄ DZIECIĘCĄ„. Gościem honorowym tej uroczystości była Pani Małgorzata Mazurek, autorka bajek dla dzieci. Specjalnie dla nas Pani Flora, bo taki pseudonim artystyczny ma zaproszony gość, wcieliła się w piękną, kwiecistą postać i przeczytała przedszkolakom jedną ze swoich bajek pt. „O Muszce Bzykuszce”. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały wystąpienia zaproszonego gościa, ale i one również miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Przedszkolaki zaprezentowały podczas wystapień swoje umiejętności aktorskie, dopasowane stroje, ale przede wszystkim zamiłowanie do poezji dziecięcej.

Na zakończenie naszego spotkania Pani Flora poprosiła dzieci o użycie wyobraźni i stworzenie postaci, które będą inspiracją do napisania bajki, specjalnie dla naszego przedszkola. Efekty naszej współpracy zaprezentujemy już wkrótce…

Skip to content