Szukaj
Close this search box.
aktualności

Walentynka dla seniora

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

>„Czasami wystarczy …
jeden promień słońca…
jedno miłe słowo…
jedno ciepłe spojrzenie…
jeden uśmiech…
Potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych,
którzy znajdują się obok nas.”

Tymi słowami kierujemy się odwiedzając z przedszkolakami pensjonariuszy z Domu Seniora „Alma” w Czerniawie- Zdroju.  Celem naszych wizyt jest  uwrażliwianie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących, a także kształtowanie postawy szacunku wobec ludzi starszych. W przeddzień Świętego Walentego, 13 lutego, grupa „Sosnowa” umiliła czas seniorom, wesołym programem artystycznym.  Na zakończenie spotkania, dzieci  wręczyły symboliczny kwiatek  dla „babci i dziadka” oraz przygotowaną przez siebie laurkę. Pensjonariusze bardzo ciepło przyjęli występ naszych przedszkolaków i zaprosili nas do częstszych odwiedzin.

Katarzyna Winnik/Danuta Mosiewicz

Skip to content