Szukaj
Close this search box.
aktualności

Wycieczka do Huty Szkła Julia

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

14 marca grupa Orzechowa i Dębowa udała się do Huty Szkła Julia po odbiór wyróżnienia w konkursie „Szklana Pani Jesień”. Grupa Orzechowa uczestniczyła w interaktywnych zajęciach w centrum edukacyjno-historycznym Krystalium. Grupa Dębowa natomiast w wycieczce z przewodnikiem po Hucie Szkła.
Obie grupy poznały historię i tradycje szklarskie w Karkonoszach, sposoby wytwarzania szklanych naczyń w tradycyjnej i nowoczesnej formie. Szczególnie interesująca okazała się sala eksperymentów, gdzie dzieci mogły poznać właściwości szkła – blask, ciężar i kolor, wywołać tęczę przy pomocy szkła oraz sprawdzić swoją wagę (w przeliczeniu na kieliszki czy karafki).

 

Skip to content