Szukaj
Close this search box.
aktualności

Wycieczka Jarzębinek do Starej Kuźni

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Dnia 13 czerwca grupa Jarzębinowa pojechała do Przecznicy do ,,Starej Kuźni” pani Agnieszki Koludo–Sobierańskiej na warsztaty mydlarskie. Na początku dzieci poznały historię ,,Starej Kużni”, a następnie zostały zapoznanie z techniką wyrabiania naturalnego mydła. Na stole były przygotowanie różne naturalne materiały: skórka z pomarańczy, zmielona kawa, cynamon, płatki jaśminu i róży, lawenda, olej macadamia, miód i gliceryna. Każde dziecko mogło w wybranej przez siebie foremce umieścić te rzeczy, z których miało powstać jedyne w swoim rodzaju mydełko. W oczekiwaniu na zastygnięcie mydła, grupa udała się na teren przy kuźni, gdzie czekało na nich ognisko i ogromny teren zielony, na którym można było do woli pobiegać, pograć w piłkę, pobawić się w drewnianym domku, pohuśtać na huśtawce, pojeździć dużymi rowerami i napawać się pięknem otaczającej przyrody. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola, a wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.

Wychowawca
Agnieszka Dworak

Skip to content