Szukaj
Close this search box.
aktualności

Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się 21 marca, ale dzieci z naszego przedszkola już od kilku dni bardzo pracowicie przygotowywały się do tego dnia. Przedszkolaki wykonały dla siebie bibułowe kwiatki i opaski z motywem kwiatowym, ale to nie wszystko. Nauczyły się również piosenki o tematyce wiosennej jak i zadbały o to by w Dniu Wiosny każdy z nich symbolicznie ubrany był w kolor zielony. Nowością dla niektórych z dzieci było zapoznanie się z postacią Marzanny – kukły, która w dawnych czasach zwiastowała odejście zimy. Postanowiliśmy więc po części powrócić do zwyczaju świętowania w ten sposób nadejścia wiosny i na tę okazję dzieci z grupy „Skrzatów” i „Słoneczek” zrobiły dwie nienagannej urody Marzanny.

Dzień Wiosny rozpoczęliśmy od przywołania słowami rymowanki: „Zgiń przepadnij zimo! I nie wracaj do nas! Na przyjście wiosny otwórzmy ramiona…” – naszej Pani Wiosny, która zjawiła się ku uciesze wszystkich dzieci, ale także i dorosłych. Pani Wiosna pięknie ubrana w jakże nie inaczej, w kwiatową suknię z wiankiem na głowie powitała nas serdecznie. Cierpliwie wysłuchała grupowego śpiewu dzieci i słowami uznania podziękowała za wszystkie występy. Nasz specjalny gość nie omieszkał też sprawdzić wiedzy przedszkolaków na jej temat i przygotował dla nich kilka słownych zagadek. Dzieci nie zawiodły, bo znały odpowiedź prawie na wszystkie zagadki. Po całej uroczystości udaliśmy się barwnym korowodem dookoła miasta, by przepędzić zimę i przypomnieć wszystkim, że mimo iż śnieg jeszcze leży to wiosna nieskromnie już do nas zawitała.

Skip to content