Bajkowy dzień

Ach … co to był za bajeczny i kolorowy dzień.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodziliśmy, to święto przypadające na 5 listopada, a więc rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak dorosłych – bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. W naszym przedszkolu obchody tego święta rozpoczęły się od wielkiego pokazu strojów. Spotkaliśmy się z wiedźmami, wróżkami, księżniczkami, Czerwonym Kapturkiem, super-bohaterami i wieloma innymi bajkowymi postaciami. Dzieci wykonywały w grupach prace plastyczne, czytały wspólnie wybrane bajki na relaksacji, rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle i uczestniczyły w mini-dyskotece. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele radości.
Na koniec warto przytoczyć słowa Alberta Einsteina: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek” .