Szukaj
Close this search box.
aktualności

Grupa Jarzębinowa w gospodarstwie wiejskim

Udostępnij:
Kliknij, aby powiększyć grafikę/zdjęcie.

W środę 3 października odwiedziliśmy w Orłowicach gospodarstwo państwa Ewy i Piotra Nehrebeckich. Gospodarze hodują dużą liczbę ptaków domowych, tj. gęś szara, gęś biała włoska, kaczka piżmowa amerykańska, kochin olbrzymi – kura ta pochodzi z Chin, kura szurpata, kura „gołoszyjka”, kura jedwabista silka – znosi jajka koloru niebieskiego, kura „zielononóżka”, kura „czubatka”, kurki pawłowskie, perliczki, których ulubionym przysmakiem są kleszcze, indyki czarne, kogucik liliput szary nakrapiany, kogucik fryzyjski, kurki czarne o nazwie „sumatra”, kurki nioski oraz króliki. Dzieci miały możliwość obcowania z ptactwem i zabawy z nimi. Mogły również nakarmić króliki prowiantem, który przywiozły dla zwierząt: suchym chlebem, marchewką i jabłkami.

Rodzice Szymona przygotowali dla całej grupy babeczki i mus jabłkowy z własnych jabłek. Poza tym pani Ewa szykuje na zimę mnóstwo zapasów, o czym opowiedziała „Jarzębinkom” i pokazała swoje przetwory na zimę. Dzieci były zachwycone możliwością poznania ptaków domowych. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe piórko perliczki. Za miłe chwile spędzone w gospodarstwie serdecznie dziękujemy.
Agnieszka Dworak

Skip to content